
Kossuth Lajost kivégezték egy német archívum szerint, még az ítéletet is végrehajtották
Olvass tovább...
Nem mindennapi élményben lehetett részük ősük szülőfalujában.
Váratlan e-mail érkezett tavaly januárban a monoki Kossuth Emlékház elektronikus postafiókjába, mondván többen is ott állnak az épület előtt, de nem tudnak bemenni, pedig nagyon szeretnék megnézni a kiállítást. A levél „üdv Kossuth” elköszönéssel zárult, Tóth Viktória, a Kossuth Emlékház vezetője egy percig nem habozott, azonnal utánajárt a különös levélnek.
Habár a téli hónapokban nincs nyitva a múzeum, Viktória kivételt tett, és még a polgármestert is odahívta, hiszen kivételes dolog történt: valóban Kossuth Lajos távoli leszármazottai álltak a kapuban.
Olvass tovább...
Mint az Emlékház vezetője elmondta, Kossuth rokonaival mintegy két órahosszat töltöttek el a múzeumban, és egy nem mindennapi történésre is sor került:
„Csodálatos volt látni, hogy mindkettejük szeme könnyel telt meg, mikor beültek Kossuth Lajos székébe, amit senki másnak nem engedünk meg”
- fogalmazott, hozzátéve, hogy egy idős úrtól kapták a régi, a családjában féltve őrzött bútordarabot.
Olvass tovább...
Andrew Kossuth és Chuck Kossuth feleségeikkel érkeztek Monokra egy többnapos magyarországi körút során, hogy megismerkedjenek őseik szülőhazájával. Mint azt Bártfay Emese polgármesterrel megosztották, már gyermekként ismerték származásukat, így Kossuth Lajos élettörténetét is.
A polgármester akkor egy megható posztban emlékezett meg a látogatásról:
„Magyarul csak alapvető szavakat tudnak: köszönöm, kérem, szívesen. Mikor a szobor előtt álltak, átölelték egymást, és úgy néztek fel Kossuth Lajosra. Megígérték, hogy visszajönnek még”
- írta.