
Visszakapott 500 forintot a boltban, otthon vette észre mi van ráírva
Olvass tovább...
A megtaláló komoly licitekre számíthat a gyűjtőktől. Indulhat a vadászat!
Nagyon érdekes hírek érkeztek a numizmatika világából. Állítólag többen is találkoztak az elmúlt időben egy ritka magyar fémpénzzel. Felbukkant nem csak a hírekben, hanem a készpénzt használók kezei között is egy hivatalos pénzforgalomban lévő 100 forintos érme, aminek már a kibocsátására is alig emlékezhetünk. Így első javaslatunk az, hogy elő a pénztárcákat, de jól járunk ha megvizsgáljuk a farzsebeink, esetleges a kocsink kesztyűtartójának tartalmát is. Igazi ritkaság kerülhet a kezünk ügyébe, amiért a gyűjtők akár szép summát is megadhatnak.
Olvass tovább...
A baon.hu hívta fel rá a figyelmet, hogy megélénkült az online párbeszéd a szakmai oldalakon egy bizonyos 100 forintos érméről, ami a sokszorosát, akár a több százszorosát érheti a száz forintnyi névértékének. A Bács-Kiskun vármegyei honlap szerint egy, a Magyar Nemzeti Bank által kiadott, 2002-es Kossuth Lajos fejével díszített érméről van szó. Ezt az "aprót" szinte bárki birtokolhatja, aki él és és mozog, hiszen arról az érménkről van szó, amelyet lehet, hogy éppen magunknál tartjuk és nap-nap után tömködjük a bevásárlókocsiba.
Ez már csak azért is ritka, mert mai fémpénzeinken ritkaság még a gyűjtői darabok esetében is a személyek megjelenítése. A másik külön érdekessége ennek a 2002-es ritkaságnak, hogy a feltüntetett dátumoknál (Kossuth születésének és halálának évszámai) a számok között nincs kötőjel. És állítólag ez az igazi ok, amiért ez az érme izgatja a numizmatika-rajongók és gyűjtők fantáziáját.
Olvass tovább...
A feljegyzések szerint csupán néhány, hibásan készült próbaveret csellenghet az országban. Ugyanis a majdnem 1 millió darab készült a Kossuth fejével ellátott hibátlan százasokból, ám a kötőjel nélküli verzió már sokkal ritkább. Ezért is félelmetes belegondolni, hogy a "tucatverzió" is már több ezer forintot ér a különböző licitoldalakon, és csoportokban. Egy külön, eredeti és bontatlan MNB rolniban tárolt adagot már egészen mesés összegért, 150 ezer forintért kínálnak a "befektetők" számára.
A 2002-es Kossuth 100 forintos igaz története: