
Ez a magyar fémpénz tízezreket ér, neked is van szétszórva a lakásban
Olvass tovább...
Érdemes megnézni őket, apró részletet kell figyelni, a gyűjtők is kedvelik.
Vannak bankjegyeink és érméink, melyek annyira ritkák, hogy csupán néhány példány létezik belőlük. Arra, hogy ezek közül akár egyet is birtokoljunk, nagyon kevés az esély. Ha mégis szerencsénk van, akár milliókat is kaszálhatunk velük, hiszen a gyűjtők valósággal versengenek ezekért, nem is véletlenül.
Egy-egy ritkaság befektetésnek sem utolsó, talán tíz évvel később már duplaannyiért lehet túladni rajta. Arra viszont kevesen gondolnak, hogy nem muszáj ilyenekre vadásznunk, „kicsiben” is lehet kezdeni, nem minden érdekesség ér milliókat, nem is kell, hogy így legyen.
Olvass tovább...
A legtöbb alumínium fillér és forint nem képvisel kiemelkedően nagy értéket, ráadásul viszonylag sok maradt a lakosságnál a bevonásuk után – pont ezért, mert már fizetőértékük sem nagyon volt. Ez viszont még nem azt jelenti, hogy ne lennének közöttük kuriózumok.
Ott van például a „nagy nullás” 10 filléres, amiről nem is olyan régen írtunk, vagy az úgynevezett „akasztófás” 20 filléresek. Ezek néhány tízezer forintért cserélnek gazdát a gyűjtők körében, ám viszonylag ritkák, nem úgy, mint a „sugaras” 1 forintosok.
Olvass tovább...
A sugaras 1 forintos arról kapta a nevét, hogy a hátoldalán lévő csillagból áradó sugarak nem érik el a búzakalászt. Ez az 1989-es vereten a legfeltűnőbb, de ennél jóval korábbi, az 1957-es 1 forintosokon is megfigyelhető az eltérés.
De mennyit adnak érte? Nagy összegre ne számítsunk, de azért az egykori névértékének az ezerszeresére van esély. És ha már kellő mennyiséget összegyűjtöttünk belőle, érdemes pénzzé tenni. Az 1 forintos különlegességei nem állnak meg ennyinél, a NumizPortal összeszedte ezeket, célszerű megnézni és felforgatni a fiókot, hátha találtok még néhány ilyen régi forintérmét: