
Így nézett ki Petőfi Sándor egyetlen testvére, kép került elő róla
Olvass tovább...
Barátja szentül hitt abban, hogy a költő szellemével beszélgetett.
A modern társadalmak jelentős részében már egy nagyon éles fallal választják el az emberek maguktól a halált, a túlvilág kérdését. Napjainkban legfeljebb horrorfilmekben találkozhatunk hasonló témákkal, a való életben azonban erősen tabusított, kényelmetlen dologról van szó, amit szeretnénk minél távolabb tudni a pontosan megtervezett, ám nagyon is véges és képlékeny realitástól.
Nem volt ez mindig így, évszázadokkal ezelőtt még jóval hétköznapibb dolog volt a spiritualitás, és aki kíváncsi volt, az próbálkozott is mindenfélével. Hogy ez mennyire jó ötlet, az már más kérdés, szórakozásként tekinteni ilyesmikre semmiképp nem túl okos dolog, mindenesetre a hazai közéletben is volt rá példa, méghozzá Petőfi Sándor kapcsán.
Olvass tovább...
Petőfi Sándor halála a mai napig sokakat foglalkoztató téma, hiszen olyan rejtélyek övezik, amik rengeteg találgatásra adtak okot. Ez már az 1850-es években is így volt, mindenféle módon próbálták kideríteni, hogy hová tűnhetett a szabadságharc hőse.
Barátja, Egressy Gábor valósággal vádolta magát, hogy nem tudta megakadályozni Petőfi eltűnését, illetve feltételezett halálát. Az ünnepelt színész gyötrődésében végül úgy döntött, hogy sajátos módon igyekszik kideríteni a rejtélyt, és asztaltáncoltatással akarta felvenni a kapcsolatot Petőfi szellemével.
Az egyik ilyen alkalomra Egressy Arany Jánost is meghívta, aki először nem tudott, vagy nem akart elmenni a spirituális szertartásra, másodjára viszont már nem mondott nemet, igaz, az eset után továbbra is szkeptikus maradt.
Olvass tovább...
Legalábbis Egressy szerint, aki azt állította, hogy Petőfi szelleme minden egyes nap megjelent az otthonában. Arany János részletes leírást kapott erről, Egressy lánya, Etelka pedig igen különleges „beszélgetést” folytatott az állítólagos szellemmel.
A spirituális szertartásról Jókai Mór is értesült, ő az alábbi módon vélekedett:
„Az egész tüneménynek kilenctized része nyegleség, kilencszázad része eleven képzelődés, de egy ezred része megmarad megfoghatatlan valóságnak, minek kitalálása az őrültek házába juttatja az embert.”
Aki konkrét tényekre kíváncsi Petőfi Sándorról, annak inkább az alábbi videót javasoljuk: