
Percenként 72 darabot adott el belőle a Lidl, mennyiségi korlátozást vezettek be rá
Olvass tovább...
Határtalan az emberi kreativitás, ha egy kis trükközésről van szó.
A mostani idők egyik legnépszerűbb tevékenysége az online rendelés, különösen a koronavírus-járvány óta: a különböző online áruházak ebben az időszakban óriási népszerűségre tettek szert, ami azóta sem igazán kopott meg.
Szinte minden termékeket értékesítő vállalkozás rendelkezik már ilyen funkcióval, de azért természetesen itt is a "nagyok" uralják a pályát. Az óriásoknak van kínai és amerikai verziója is: kék sarokban az Amazon, a narancssárgában a Temu igyekszik minden megkeresett pénzünket kihúzni a zsebünkből.
Olvass tovább...
A kínai Temu azzal igyekszik magának versenyelőnyt biztosítani, hogy nevetségesen olcsón árulja a dolgait, az Amazon viszont a gyors szállítási időben bízik - olyan opciójuk is van, hogy a megrendelt terméket egy napon belül házhoz hozzák.
Ezeknek a cégeknek a leleményességét talán csak a felhasználóik leleményessége múlja felül, egy u/ftw_c0mrade nevű felhasználó az egyik legnépszerűbb internetes fórumon például egy egészen komoly trükköt eszelt ki, hogy hogy járjon túl a vállalatok eszén - illegálisnak és csalásnak talán nem lehet nevezni a trükkjét, de azért felvet etikai kérdéseket.
Olvass tovább...
A felhasználónak feltűnt, hogy a két platformon tulajdonképpen rengeteg termék ugyanaz, csak az árban van különbség. Az ő példájában tároló egységekről van szó, amit a Temun 16 dollárért, az Amazonon viszont 90 dollárért lehet beszerezni.
A felhasználó megrendelte a terméket mindkét platformon: az Amazon kihozta neki 1 napon belül, majd megérkezett a Temué is 3 hét múlva. Ekkor jött a csavar: kihasználva az Amazon árvisszatérítés funkcióját, visszaküldte a terméket - azt, amit a Temun rendelt, ami teljesen ugyanaz a termék volt, ugyanattól a kínai gyártótól, az Amazon pedig kérdés nélkül visszatérítette az összeget.
A fórum felhasználóinak igencsak tetszett a mutatvány, élénk beszélgetés bontakozott ki a bejegyzés alatt, hogyan lehet még kihasználni ily módon az Amazon gáláns ár-visszatérítés politikáját, ami bizonyos termékek esetében még több is mint 30 nap (van, ami 180, de bizonyos funkciókkal akár 365 nap is).
Mint már említettük, etikusnak semmiképpen nem neveznénk az eljárást, ezért óva intünk mindenkit a kipróbálástól - annyira talán nem lehet fontos semmilyen műanyag holmi, hogy ne érje meg a pár hét várakozást az olcsóbb ár.
A Temut igazán nehéz lenne azzal vádolni, hogy nem árulnak furcsa dolgokat - ebből a videóból kiderül jó pár érdekesség:
forrás: dailydot