promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Bármit megtehetnek a cégek: szabadságot kért a dolgozó, mert meghalt az édesanyja, hihetetlen indokkal utasították el a kérést

Bármit megtehetnek a cégek: szabadságot kért a dolgozó, mert meghalt az édesanyja, hihetetlen indokkal utasították el a kérést

Borítókép:  Profimedia
Színes
Kategória fejléc

Először megadták, majd az utolsó pillanatban visszavonták.

Sajnos számos munkavállaló számára nehézséget jelent, hogy szabadságot kapjon akár nyaralásra, akár személyes ügyek intézésére. Annak ellenére, hogy a dolgozók gyakran már jó előre előre értesítik a vezetőt, és hiteles indokot adnak, sokszor előfordul, hogy az engedélyezett szabadságot az utolsó pillanatban vonják vissza.

Egy Reddit-felhasználó, u/vanluvsyou története különösen megrázó: édesanyja temetésére kért szabadságot, amit először jóváhagytak, majd később a menedzser inkább úgy döntött, mégsem adja meg.

Az érthetetlen döntés

A dolgozó két hét fizetett szabadságot szeretett volna kivenni az édesanyja halála utáni héten, hogy a családjával tölthessen egy kis időt a gyász időszakában. Az intézmény szabályzata lehetőséget biztosított erre, és a felhasználó szabályszerűen, időben be is nyújtotta a kérelmet.

Egy hónappal korábban e-mailben tájékoztatta a főnökét, hogy muszáj szabadságra mennie. Úgy tűnt, hogy minden rendben is van - de aztán a menedzser egy munkanapon behívta az irodájába, és közölte vele, hogy a szabadságkérelmét elutasították, mivel a cég sajnos „létszámhiánnyal” küzd.

A hír teljesen lesújtotta a dolgozót, kétségbeesve próbálta elmagyarázni a menedzsernek, hogy mennyire fontos számára ez az időszak. A felettese azonban hajthatatlan maradt, minden kérést hárított. A frusztráció egyre csak nőtt, amikor a dolgozó rákérdezett: „Nem az ön dolga lenne megszervezni, hogy a munkavállalók ilyen fontos ügyekben szabadságot kapjanak?” A vezetőség válaszaiban nem volt túl sok empátia, amit megunt a dolgozó, és végül kijelentette, hogy el fog menni a temetésre, függetlenül attól, mit mondanak.

A döntés súlya

A főnököt különösebben ez sem hatotta meg, hűvösen reagált:

„Rendben, de ha engedély nélkül veszel ki szabadságot, kénytelenek leszünk elküldeni.”

A dolgozó erre csak annyit tudott válaszolni, hogy ezt el tudja fogadni, majd elhagyta az irodát, később pedig egy Reddit-bejegyzésben fejezte ki a felháborodását, hogy a főnöke az utolsó pillanatban változtatta meg a korábban jóváhagyott szabadság státuszát.

A történet sokaknál betalált, számtalan hozzászóló osztott meg nagyon hasonló tapasztalatokat. Egy felhasználó, u/cooldart61 például így írt:

„Volt egy kollégám, aki két nap szabadságot kért az apja temetésére, de a főnök elutasította létszámhiány miatt. Végül mi, a többiek teljesítettük a műszakjait, hogy egy hetet otthon tölthessen. Ő ezután azonnal kilépett, és mi is hamarosan követtük.”

Tanulság és vélemények

Többen tanácsolták, hogy a dolgozó forduljon egy magasabb rangú vezetőkhöz, esetleg említse meg az esetet valamilyen céges belső csatornákon keresztül. Egy másik hozzászóló, u/CamKes424, azt javasolta:

„Küldj e-mailt a feletteseinek, és írd meg, hogy a menedzser azzal fenyegetett, hogy kirúg, ha elmész a temetésre. Emeld ki a levélben, hogy a vezetőség dolga lenne biztosítani a munkaerőt, és nem elfogadható, hogy ilyen megtorló intézkedésekkel fenyegetnek.”

Az sajnos nem derül ki a bejegyzésből, hogy mi lett a történet vége, de a tanulság mindenképpen az, hogy a vezetők empátiájának és felelősségteljes hozzáállásának hiánya súlyos következményekkel járhat nemcsak a dolgozók, hanem az egész munkahelyi közösség számára.

Főnök vs. alkalmazott:

forrás: Scoop