Kitüntették a dolgozót a több éves hűséges munkájáért, de amikor behívták az irodába, olyan dolog derült ki, amiért azonnal a bíróságra mentek
Olvass tovább...
Fél éve vége, de még mindig nincs vége.
Hiába ért már majdnem fél éve véget a párizsi olimpia, bizonyos aspektusai még most is képesek kellemetlen meglepetéseket okozni. A párizsit megelőző 2020-as tokiói olimpia különlegessége az volt, hogy a COVID miatt 2021-ben tartották meg - a tavalyi olimpia viszont már egészen más dolgok miatt maradt emlékezetes.
A két legnagyobb botrány talán a megnyitót és Szajna vízminőségét övezte. Párizs ikonikus folyójának vízminősége már jóval az olimpia kezdete előtt is téma volt: körülbelül minden jelentés arról számolt be, hogy rendkívüli mértékben szennyezett a víz, semmiképpen nem alkalmas úszóversenyek megtartására, csak az utolsó lehetséges pillanatban engedélyezték a futam megtartását, ami után egyébként többen is rosszul lettek (bár a hosszútávúszásban ez még kristálytiszta vízben sem példátlan).
A megnyitó a különböző "haladó szellemiségű" (sokak szerint szimplán csak blaszfémikus) szimbolizmus miatt vált emlékezetessé: soha ennyi szervezet nem tüntetett még a megnyitón történtek miatt, és soha ennyi civil sem fejezte még ki az éles nemtetszését az ott látottak miatt.
Olvass tovább...
A párizsi olimpia abban is különleges volt, hogy az ott elnyerhető érmek az Eiffel-torony rekonstrukciója során keletkezett fémhulladékot is felhasználták, ami papíron minden bizonnyal környezetkímélő módszernek tűnik (bár hogy a globális környezetszennyezésre ennek mekkora hatása van, egyelőre nem tisztázott), annál több baj van viszont a minőségükkel.
Ezzel kapcsolatban a leginkább illetékesek nyilatkoztak: maguk a sportolók, akik elnyerték azokat. Már a versenyek alatt is lehetett hallani hangokat, hogy gyorsan veszítik el fényüket, kopottá válnak, most pedig az idő elteltével csak megszaporodtak ezek a hangok.
Olvass tovább...
Yohann Ndoye-Brouard és Clement Secchi francia úszók, Rebeca Andrade brazil tornász és Yasmin Harper brit szinkronbúvár is fotókkal számolt be róla, hogy érmeiket hiába készítette a híres ékszerész Chaumet-ház, csapnivaló minőségűek, és egyáltalán soha nem is viselik őket, mert így is folyamatosan kopnak.
Az amerikai gördeszkás Nyjah Huston már augusztusban jelezte, hogy komoly problémák vannak az érmével, és most nagyon úgy tűnik, hogy csak az első fecske volt egy hosszú sorban - reméljük, a következő olimpia kizárólag az óriási sportteljesítmények miatt lesz emlékezetes.
A párizsi olimpia legeredményesebb magyar sportolói:
forrás: Mandiner