Megtagadta a cég a fizetésemelést a legügyesebb munkásától, a kilépése után hatalmas árat fizettek a kapzsiságukért
Olvass tovább...
Nagyon felháborodott az anyuka, változást követelt.
Érdekes, megosztó történetet tett közé az interneten Catherine Pearlman, licencelt szociális munkás és szerző: 13 éves lányát kétszer is figyelmeztették az iskolában az öltözködési szabályok megszegése miatt. És hogy mi volt a probléma? A rövidnadrágja nem felelt meg az úgynevezett „ujjvégi tesztnek” - vagyis nem volt elég hosszú ahhoz, hogy a lány kinyújtott ujjai alá érjen.
Az édesanya az Instagramon fakadt ki, ahol így írt:
„A lányom két nap is figyelmeztetést kapott egymás után. Egyszerűen lehetetlen olyan rövidnadrágot találni, ami divatos és elég hosszú. Magas, hosszú karokkal és ujjakkal. Ha még egy figyelmeztetést kap, büntetést szabnak ki rá.”
Olvass tovább...
Pearlman szerint az igazgató azt az üzenetet sugallta a lányának, hogy a megjelenése „elvonja a fiúk figyelmét”, ami pedig nemcsak őt, hanem sok másik diákot is kellemetlen helyzetbe hozott volna.
Az édesanya viszont nem hagyta ennyiben a dolgot. Egy szarkasztikus, mégis lényegre törő levelet írt az igazgatónak, amelyben nemcsak a lányát, hanem az iskola összes lány tanulóját védelmébe vette.
A levél így kezdődött:
„Kedves Középiskolai Igazgató! Köszönöm, hogy már második napja küld haza üzenetet arról, hogy a lányom nem megfelelően öltözött az iskolába. Külön köszönöm, hogy rákényszerítette, hogy egy hatalmas hálós nadrágot vegyen fel [ezt az iskolában kapta váltóruhaként], amit ki tudja, hányan hordtak előtte, és talán sosem mostak ki…”
Ezután Pearlman meglepő ajánlatot tett: vásárlásra hívta ki az igazgatót.
„Jutalmul azért, hogy ennyire aggódik a lányom öltözete miatt, szeretném meghívni Önt, hogy kísérjen el engem és a lányomat ruhát vásárolni.”
Olvass tovább...
Az anya még pontos irányelveket is megadott a vásárláshoz, hogy az igazgató megértse, miért is ilyen nehéz a helyzet:
„Íme, a körülmények: a lányom 170 cm magas, és 13 éves. Az édesapja testalkatát örökölte, így rendkívül hosszú lábai és karjai vannak. Nem szereti a rózsaszínt, a lilát vagy a fodrokat. A ruhákon nem lehet látható logó, mert az nem menő számára. Viszont bármilyen szuperhősös, Green Day-es vagy USFL-es pólót szívesen visel, ha talál ilyet.”
A levél végén Pearlman még tovább ment, és filozófiai vizekre evezve rávilágított az iskola öltözködési szabályainak szexista alapjaira:
„Köszönöm, hogy világossá tette a lányom számára, hogy a teste valahogy zavaró tényező - akár saját maga, akár a fiúk számára. Azt hittem, talán nem vette észre azt az üzenetet, amikor a tornatanár korábban közölte vele, hogy nem hordhat jóganadrágot, mert a fiúk nem tudják magukat türtőztetni. Köszönöm, hogy ilyen keményen dolgozik azon, hogy ezt a hozzáállást tovább erősítse.”
Pearlman levele, amelyet a TheFamilyCoach weboldalon és a TODAY show közösségi oldalán is megosztott, vírusként terjedt. Az anya ereje és kitartása végül meghozta gyümölcsét: két évvel később az iskola megváltoztatta az öltözködési szabályzatot.
„Az eset után közzétettem a levelet, mert belefáradtam az öltözködési szabályokba és abba, hogy lehetetlen megfelelő ruhákat találni. Azóta a kerületünk (50 ezer diákot érintően) módosította a szabályzatot, és már nem elfogadható azt mondani, hogy a lányok zavaró tényezők. A ruházkodási szabályok sokkal rugalmasabbak lettek”
- osztotta meg az anya egy friss Instagram-bejegyzésben.
A közösségi média sem maradt el a siker, ott is ünnepelték Pearlman akcióit: „Hihetetlen, hogy egyetlen szülő kiállása képes volt változást hozni. Ez ritka, de inspiráló” – írta egy kommentelő.
És hogy vajon jobb lenne-e az egész problémának elejét venni a kötelező iskolai uniformissal? Ebben a videóban ennek igyekeztek utánajárni:
forrás: Scoop