promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Friderikusz Sándor mondta ki, elmaradhatnak a választások ha ez megtörténik

Friderikusz Sándor mondta ki, elmaradhatnak a választások ha ez megtörténik

Borítókép:  Youtube - FriderikuszPodcast
Politika
Kategória fejléc

A televíziózás nagyatyja komoly kérdést tett fel a választások jövőjéről, talán el kel tolni a 2026-os választásokat?

Az egész ország a választás lázában ég: hiába van még hátra több mint 200 nap addig, amíg minden magyar behúzhatja az ország jövőjét jelentő X-et, ennyire még soha nem övezte nagy érdeklődés a szavazást. Politikai elemzők tömkelege találgatja a választás végkimenetelét, tiszás és fideszes aktivisták próbálják megtartani a választóikat és átbillenteni a saját oldalukra az ingadozó választókat, akik 4 évente mindennél fontosabbak abba, hogy ki is fog nyertesen kikerülni ebből az összecsapásból.

Ami különösen érdekes a mai politikai közélet kapcsán, hogy a politikusok iránt úgy érdeklődnek a magyarok, mint régebben a sztárok és celebek iránt, így a legnagyobb tartalomgyártók sem kerülhették el, hogy foglalkozzanak ezzel a kérdéssel.

Nagy változásokat hozott 2025, eddig ugyanis az is elképzelhetetlen volt, hogy művészek tömkelege álljon bele a rendszerbe, vagy épp a rendszerkritikusokba, már pedig most egy ilyen átrendeződés zajlik. Egyre többen vállalják fel, hogy melyik oldalt támogatják, egyre többen kampányolnak és akik egyáltalán nem szeretnék elárulni a "hitvallásukat" ebben a kérdésben, még ők sem kerülik meg ezt az érzékeny témát.

Így van ezzel Friderikusz Sándor is, aki egy egész adást szentelt annak, hogy létezik-e még jogállam Magyarországon. Ebből emeltek ki egy konkrét részt, melyben arról beszél, hogy van-e lehetőség arra, hogy a kormány elhalassza a választásokat is mi is kell ehhez?

Itt a rövid videó:

@friderikuszpodcast

ORBÁN HADIÁLLAPOTOT HIRDETVE ELHALASZTHATJA A VÁLASZTÁST 2026-BAN? / Fleck Zoltán jogászprofesszor Teljes video: https://youtu.be/ZeeI7emCGys

original sound - friderikuszpodcast

A beszélgetés azonban ennél jóval mélyebb témákat is érintett: mit jelent a háborús veszélyhelyzet? Mit tehet, vagy nem tehet ilyenkor a kormány? Hogyan érinti ez a magyarokat és a magyar választásokat? A Fidesz 2026-os helyzete egyelőre nincs biztosítva, de azt érdemes számba venni, hogy milyen lehetőségek jöhetnek még közbe a választás végkimenetelénél, hiszen ez minden, az országunkban élő polgár életét befolyásolja.

Friderikusz Sándor interjúját mindenkinek ajnálom, aki szeretne képbe kerülni azzal, hogy mi várható jövőre: