Elképesztő 30 százalékos áremelkedés az üzletekben, ki nem találnád mi az év legdrágább slágerterméke a játékok között
Olvass tovább...
Szakértők kiderítették, rossz időpontban ünnepeljük Jézus születését.
Az egész világon mindenki tudja: december 24. és 25. Jézus Krisztus születéséhez köthető, Isten egyszülött fiát ünnepeljük. De valójában ez mégsem igaz? A szakértők többsége ugyanis ezt teljesen másképp gondolja.
Olvass tovább...
A Biblia szerint Jézus szegényes körülmények között született egy istállóban, Betlehemben. Mindez azért következett be, mert senki nem fogadta be a házába a várandós Máriát, Jézus édesanyját a születés estéjén. A történet szerint a napkeleti bölcsek, vagyis a háromkirályok indultak útnak ajándékokkal köszönteni a születendő Messiást, és egy fényes csillag vezette el őket Jézushoz.
A Semmelweis Egyetem oldalán található írásban részletezik, hogy az ünneplés legkorábbi ismert példája Egyiptom, itt Jézus születését tavaszra tették. De az idők során több feltételezés is megjelent Jézus születésének időpontjával kapcsolatban; január 6-a is felmerült.
Olvass tovább...
Az idők során végül december 25-e is felmerült Isten fia születésével kapcsolatban, az időpontot I. Gyula pápa 350-ben nyilvánította a Megváltó születésnapjává. Ám az örmény katolikus egyház hívei ma is január 6-át ünneplik.
Sokakban biztosan felmerül a kérdés, hogy akkor sehogy sem tudjuk meg a pontos időpontot? A Bibliában említett csillagból ki lehet indulni és csillagászati szempontból lehet kutatásokat végezni. Így tett Dave Reneke ausztrál csillagász és kollégái, akik egy számítógépes programmal kezdtek el vizsgálódni. Arra jutottak, hogy az objektum, ami megfelelne a Bibliában említett csillagnak, nem karácsonykor, hanem nyáron volt megfigyelhető Betlehem éjszakai égboltján. A kutatás bebizonyította, hogy a Vénusz és a Jupiter került látszólag olyan közel egymáshoz, hogy a fényük összeolvadt, és egy látványos, nagyméretű csillagnak tűnhetett a Földről.