A NASA titokzatos, rejtélyes dolgokat talált a Holdon, amelyek egyszerűen nem lehetnének ott, de mégis ott vannak
Olvass tovább...
A Hold első atomerőművét Oroszország, Kína és India közösen építené meg.
Már korábban megtörtént a hivatalos bejelentés azzal kapcsolatban, hogy Kína és Oroszország közösen építene atomerőművet a Holdon. A sokak által irreálisnak tartott tervekhez most India is csatlakozott. A megtermelt energiát a körülöttünk keringő égitesten hasznosítanák.
Az orosz Roszatom által vezetett projekt célja, hogy energiát termeljen az építendő holdbázis műveleteinek támogatására. Az ötletben India is meglátta a lehetőséget, ami ráadásul összhangban van az ország 2040-ig végrehajtandó emberes holdmisszió terveivel.
Most azt gondolhatnánk, hogy a kínai-orosz-indiai összefogás kiszoríthatja az Egyesült Államokat a Holdért folytatott küzdelemből. Az igazság azonban az, hogy a NASA már évekkel korábban bejelentett egy hasonló tervet. (Az amerikaiak a reaktort a Földön építenék meg, majd később a Holdra szállítanák. Az elvárások közé tartozik az is, hogy az erőműnek emberi segítség nélkül is ki, illetve be kell tudnia kapcsolni. Az egész reaktor nem lehet nehezebb 6 ezer kilogrammnál, és el kell férnie 4 méter átmérőjű hengerben.)
Olvass tovább...
A Vlagyivosztokban tartott Keleti Gazdasági Fórumon az orosz képviselet azt nyilatkozta, hogy a holderőmű-projekt célja egy kisebb atomerőmű építése, amely nagyjából fél megawatt energia előállítására képes és támogatja majd a Holdon épülő bázis működését. Alekszej Lihacsov, az orosz állami atomenergia vállalat vezetője szerint eddig sem tétlenkedtek, már elkezdődtek a munkálatok.
Nemzetközi kutatók részéről nagy az egyetértés abban, hogy a stabil és folyamatos energiaforrás elengedhetetlen egy holdkolónia létrehozásához. A Holdra költöző emberek mindennapi életéhez, a fűtéshez, a munkálatokhoz, a járművek töltéséhez elengedhetetlenül fontos a folyamatosan rendelkezésre álló energiaforrás.
A kutatók az atomenergiát tekintik a legjobb megoldásnak és nem véletlenül. A napenergia hasznosítását ugyanis a Hold 14 napos éjszakái erősen korlátozzák, ezzel szemben az atomreaktorok egyenletes energiaellátást biztosítanak.
A legfrissebb tervek szerint a Nemzetközi Holdkutató Állomás (ILRS) 2035 és 2045 között léphet üzembe. India részvétele a nemzetközi holdnukleáris projektben felgyorsíthatja a holdi infrastruktúra létrejöttét.
Olvass tovább...
A projekt egyelőre meglehetősen szürreálisnak hat, főleg annak fényében, hogy eddig néhány óránál többet egyetlen ember sem töltött a Holdon, most meg egész kolóniák energiaellátásról folyik a diskurzus.
A kételyek és aggodalmak között felmerült, hogy a nukleáris üzemanyag Holdra szállítása esetleg sugárzási kockázatot jelenthet, illetve mi történne, ha a kilövés közben felrobbanna a szállító rakéta. A kutatók ezzel kapcsolatban igyekeztek megnyugtatni mindenkit, de arról egyelőre nem számoltak be részletesen, hogy miként fogják csökkenteni a kockázatokat.
Forrás: economicTimes