A világűrből jött a bizonyíték az egyiptomi piramisok építésének rejtélyére
Olvass tovább...
Ez az egyik legkülönlegesebb ábrázolás több ezer évvel ezelőttről, amely sokakat megzavar, hogy mégis mit látunk.
Az ősi Egyiptom kacsán számtalan olyan kérdés adódik, amelyekről évtizedek óta folyik a vita. Az egyik leglényegesebb kérdés természetesen a piramisok kapcsán az, hogy pontosan hogy építették ezeket a szerkezeteket, illetve az is, hogy hol temették el Kleopátrát. A tudomány azonban az elmúlt években nagyon fontos áttörést tett a kutatásban, többek között a Nílus mára kiszáradt oldalágait találták meg, amelyek közvetlenül a piramisok mellett futhattak még több ezer évvel ezelőtt. Ez a tény pedig magyarázza azt is, hogy miért pont azon a helyen építették, és olyan elrendezésben a gízai piramisokat, mint ahogy ma látjuk őket.
Néhány nappal ezelőtt pedig a kőtömbök felemelésének kérdésére érkezett egy olyan magyarázat, amely az egyiptomiak zsenijéről mesél nekünk.
Olvass tovább...
Ám időnként felbukkannak olyan képek az ősi Egyiptomból, amelyre sokáig nincs magyarázat, hiszen olyan modernnek tűnnek, mintha a modern világból jöttek volna, ilyen a denderai villanykörte esete, amelyet Hathor templomában találtak. Ezt a híres képet másként is hívják, így többek között Dendera fényeiként is hivatkoznak rá a közösségi médiában.
Az utóbbi években lett nagy divat a denderai villanykörte-elmélet, amely nagyon hamar lett nagyon népszerű. Azok pedig, akik erre hivatkoznak, azt is állítják, hogy az ókori egyiptomiak nagyon fejlett világítási technikákkal rendelkeztek, mesterséges fényt valamilyen elektromos úton hoztak létre.
Mint arról a The Archaeologist is ír, az elmélet azt is mondja egyúttal, hogy Dendera papjai ismerték ezt a fejlett és titkos tudást, azért is pont a helyszínen láthatók ezek az ábrázolások.
A nyelvi és a régészeti kontextus azonban ezt nem támogatja, sőt, értelmezni is tudja kulturális vonalon. Hathor templomában ugyanis a naphoz, a napsugárzáshoz kapcsolatos domborművek vannak. Az ábrázolás Nuthoz, az ég királynőjéhez kapcsolódik, és az ő szimbolikájához, az újjászületéshez és az isteni védelemhez. Ezt erősítik a templom további ábrázolásai is.