Megtalálták a gízai piramisok rejtélyes királykamráját, kiderült mi lapulhat a fényűző rejtélyes terem alatt
Olvass tovább...
Így mulattak az Egyiptomiak, bulizással mentik a társadalmat.
Az ókori Egyiptomban a sör az istenek és az emberek kedvelt itala volt. Hathor az ókori Egyiptom egyik legjelentősebb és legnépszerűbb istennője volt, akit a történelem során a fáraók, az előkelők és a köznép is egyaránt tisztelt. Kultusza az ókori Egyiptom korai predinasztikus időszakától egészen a római korig fennmaradt.
Az istennő kultusza mélyen befolyásolta az ókori egyiptomi vallást és kultúrát. Szimbólumai és ábrázolásai a mai napig megtalálhatók templomok falain, szobrokon és amuletteken. Hathor öröksége a szeretet, a szépség, a zene és az öröm örök üzenetét hordozza magában.
Olvass tovább...
Egy mítosz szerint az egyiptomi Isten őrjöngő ámokfutóként tizedelte az emberiséget oroszlánfejű istenség képében. Ré napisten, hogy megállítsa, vörösre festett 7000 üvegsört, okkerrel. A napisten fellocsoltatta a földeket a vörös folyadékkal, ezért, amikor Hathor megérkezett, azt hitte, vértenger áll előtte, és felitta a sört. Ettől berúgott és mély álomba szenderült, így az emberiség az napistennek hála megmenekült.
Az egyiptomiak a részeg és éppen hányó embereket erőszeretettel örökítették meg hieroglifákkal, templomok oldalain.
A vörös sör receptje titokzatos. Két templomban találtak egy 18 lépésből álló lehetséges receptet, ami költői nyelven íródott. Az egyiptológusok nem tudták megfejteni a teljes receptet, de feltételezik, hogy a sör egyiptomi laposkenyérből, malátából, vörös okkerből, datolyából, datolyaszirupból és feketeköménymagból készült.
Forrás: Atlasobscura