Sokkoló látvány, kinyitották a maja halálpiramist, évszázadokig ember nem lépett ide be
Olvass tovább...
Sőt, más ősi kultúrák esetén is előfordul ez a szimbólum a kövekben, nemcsak az egyiptomi és maja építményeknél.
Az ősi kultúrák esetében a kutatók ritkán találnak egyértelmű hasonló jeleket egy-egy ábrázolásnál, ám megesik, hogy kísértetiesen hasonló formák tűnnek fel egyes esetekben az építmények oldalain vagy a piramisok lábánál. Pedig ezek a kultúrák több ezer kilométer távolságban helyezkednek el egymástól, és nincs arra bizonyíték, hogy kapcsolatban álltak egymással az idők folyamán. Egyes kultúrák esetében pedig tovább nehezíti a kapcsolatok feltárását az írásbeliség hiánya is.
Olvass tovább...
Egyfajta kézitáskákról, amelyeket az ábrázolásokon a majáknál, Egyiptomban és az egykori Mezopotámiába területén talált tárgyaknál az istenek kezébe rajzoltak a művészek. És mindegyik kultúra estében nagyon hasonló ábrázolásról van szó. Az istenségekhez tehát az egyes kultúrák hasonló tartozékokat rajzoltak a faragványoknál. Sőt, később azt is megállapították a tudósok és szakértők, hogy hasonló szimbólumok még Törökországban, a több ezer éves Göbekli Tepénél is fellelhetők. Itt rézkarcokban találtak hasonlókat a szakemberek.
Később pedig Új-Zélandon találtak hasonló ábrázolásokat a maorik esetében.
Ráadásul mindegyik kultúra esetén az istenek emberként, ember formában jelennek meg ezeken az ábrázolásokon. Természetesen nem kellett sok, hogy az interneten fellángoljanak a viták a titokzatos tárgyakat nézve, sokan persze azonnal felhozták az idegen kultúra befolyása tematikát, hiszen a tárgyakat valamiféle ősi technológia emlékképeinek tekintik, mások pedig az időutazás bizonyítékaként tekintenek a tárgyakra.
A kézitáskás szimbólumok megléte igazán izgalmas kérdéseket vet fel a tudósok számára. Tudományos magyarázatok szerint lehet, hogy ezen letisztult ábrázolás a kozmoszt jelképezi, és nem táskákról van szó, hanem a Föld és az ég kapcsolatáról, és ennek letisztult jelképrendszeréről. Sok tudós állítja, hogy a Földet több más faragványos is így ábrázolták. A maorik esetében viszont a legendák arról mesélnek, hogy egy maori harcos az istenektől ilyen táskában kapta a tudást, és az ábrázolás szerint ez a tudás elhozásának az emlékezete.
Olvass tovább...
(Forrás: Metropol, Ancient Origins)