Egykor több száz űrhajó rejtőzött a maja piramisok alatt, te is láttál róluk videót? - Ezek a leghíresebb felvételek a Csillagok háborúja-filmekből
Olvass tovább...
Hatalmas vita tárgya, hogy mi lehet az eredetük.
Arról már régóta lehet hallani, hogy a világ különböző részein időnként találnak piramisokat, nemcsak Egyiptomban, az egykori Mezopotámia területén és Közép-Amerikában vannak tehát ilyen gigantikus, gúla alakú építmények, amelyek az ég felé nyújtózkodnak.
Kínában például csak a 20. század elején bukkantak rá a piramisokra, ahová az uralkodókat temették. A legnagyobb piramisba pedig magát az országot első ízben egyesítő Csin Si Huang-tit temették, akinek a sírját a mai napig nem merik kinyitni a szakemberek, pedig elképesztően mesés kincseket őrizhet, többek között mindenfajta eszközt és tárgyat az ókori Kína különböző vidékeiről, illetve az ókori Kína kicsinyített mását is a folyókkal és épületekkel egyetemben,
ám arról is mesélnek az ősi papírok, hogy kegyetlen fegyverek őrizhetik a bejáratot, amelyekről csak kevés helyen lehet olvasni. Az agyagkatonák is a császár síremlékéhez kapcsolódtak egykor.
Olvass tovább...
Ám a legtitokzatosabb piramisok, amelynek létezéséről a mai napig viták folynak, Japán partjainál találhatók, a tenger mélyén, méghozzá pontosan a Ryukyu-szigetek partjainál. Japán titokzatos Atlantiszának is hívják, egyesek szerint pedig egy olyan civilizáció, a titokzatos Jomon-civilizáció emlékei, akik Japánt és a környező területeket uralták még több ezer évvel ezelőtt. Igazából piramisszerű építményekről van szó, amelyek láttán nagyon sok szakértő azt mondja, hogy természetes képződményekről van szó.
Huszonöt méterrel a felszín alatt nyúlnak el ezek az építmények, és olybá tűnnek, mintha emberi kéz faragta volna őket ilyen tökéletesen simára. Más vélemények szerint azonban vulkánkitörés maradványait láthatjuk, amelyre számos példa van a világ más tájairól is.
@mind.lab Mysterious Underwater Structures In Japan #japan #ancientcivilizations original sound - Mindlab
Olvass tovább...
(via BBC)