1500 éve lezárt egyiptomi koporsót tártak fel, a tudósokat is meglepte, amit benne találtak
Olvass tovább...
Úgy tűnik, hogy évezredes titok végére kerülhet pont.
A Stonehenge kapcsán az elmúlt évszázadban számos megállapítás és feltételezés látott napvilágot, miközben a tudósok egyre más szempontokból is kezdik vizsgálni a megalitikus építményt, úgy mint az akusztikáját, amely szerint egy több ezer éves "koncertteremről" is ebszélhetünk. A tudományos világot olykor felrázzák az újabb és újabb elképzelések, amelyek felélénkítik a szakértők vitáit is. Persze továbbra is rengeteg kérdés adódik.
Olvass tovább...
Persze részben mindenre kérdést találtak a tudósok a hosszú vizsgálódások után. Most a Bournemouth Egyetem kutatói azt állítják, hogy mindenre választ találtak. Új tanulmányukban Timothy Darvill professzor arról számol be, hogy a Stonehenget azért építették, hogy segítsék az embereket nyomon követni a napokat, heteket és hónapokat is. Ráadásul azt is állítják, hogy korábban, több ezer évvel ezelőtt a hetek 10 naposak lehettek, és a hónapok is egész máshogy festettek.
Több hónap lehetett.
És ilyen naptárakat a Földközi-tenger keltei részén fejlesztettek ki több ezer évvel ezelőtt, többek között a piramisok földjén, Egyiptomban is ezt használhatták. Így elképzelhető, hogy ezen kultúrák hathattak azokra, akik a Stonehenget építették. A kutató a kövek elhelyezkedéséből azt is kiolvasta, hogy az építők jelölték a négyévenkénti szökőnapokat is. De ezekből a kövekből csak kevés maradt fent. Hogy pedig minden szinkronban legyen a napévvel, egy ötnapos hónapot is bevezettek, aminek szintén nyomai vannak az alkotáson.
Íme egy szenzációs videó arról, amikor emberek özönlik el a Stonehenget nyári napfordulókor:
Olvass tovább...
(via Express)