300 méteres halálcsapda hódít az interneten, influenszerek versengenek, hogy ki mer végig menni a hatalmas sziklafalak között
Olvass tovább...
Kínát természeti katasztrófa fenyegeti, újabb óriási fal épülhet meg a jövőben?
A kínai nagy falat évszázadokkal ezelőtt építették, hogy megvédjék az északról érkező nomád törzseket. Míg ez a fenyegetés mára teljesen értelmét vesztette, más miatt azonban igencsak lehet aggódni.
A Nemzeti Óceán- és Légkörkutatási Hivatal (NOAA) szerint az éghajlatváltozás 1880 óta körülbelül 24 centiméterrel emelte meg a globális tengerszintet, elsősorban a gleccserek és jégtakarók olvadása, valamint a tengervíz felmelegedés közbeni hőtágulása miatt. Kína tengerpartja a világ egyik olyan része, amely rendkívül sérülékeny és már most is lehet érezni a rekordszintű tengerszint-emelkedést, amely a globális átlagnál lényegesen magasabb.
Olvass tovább...
Egyes kínai városok már felkészültek, javított vízelvezető rendszerek, mesterséges vizes élőhelyek, és földalatti tárolók építésével. Tudósok és mérnökök felvetették, hogy a Huangpu folyó torkolatánál egy visszahúzható sorompórendszert lehetne építeni Sanghaj védelmére, hasonlóan a londoni Temze gáthoz.
Az egyik ambiciózus ötlet egy „Nagy Seawall” komplexum megépítése. A kínai kormány kiterjedt tengerfalakat épített a második világháború óta, de ez a rendszer valószínűleg nem lesz megfelelő az éghajlat által vezérelt tengerszint-emelkedésre.
Erre egyelőre nem tudni a választ, de a régi rendszer frissítése érdekében Kínában jelenleg egy összesen 430 kilométeres partfal-hálózat építése folyik, egyes szakértők azt jósolják, hogy a Nagy Falhoz hasonló építmények is készülhetnek a következő évtizedekben.
Olvass tovább...
A városoknak a világ számos részén szembe kell nézniük a következő évtizedekben, nem zárva ki Európát és Észak-Amerikát. Például az olyan tengerparti városok, mint Miami, Houston és New Orleans, sokkal hamarabb szembesülhetnek valódi problémákkal a tengerszint emelkedésével, mint azt korábban gondolták - írja az IFL Science.