Halottakkal van tele a Kínai nagy fal – hogyan történhetett meg ez?
Olvass tovább...
A kínai nagy falat mindenki ismeri ez tény. De vajon jól tudjuk az információkat vagy meg vagyunk tévesztve?
A kínai nagy falat mindenki ismeri ez tény. De vajon jól tudjuk az információkat vagy meg vagyunk tévesztve?
Először is lelövök egy hatalmas hazugságot a nagy fallal kapcsolatban.
Nem igaz, hogy látni a világűrből.
Ez csak Hollywood egy kedvelt effektje, amiben szépen kirajzolódik a nagy fal a világűrből nézve. De ez nem igaz.
És bizony az sem igaz, hogy a Kínai nagy fal az egy nagy fal, ugyanis több. 16 darab fal részletből áll össze a komplexum, amelyek több, mint 2,400 év alatt épültek fel az egymást követő császárok és dinasztiák idején. Teljes hossza 21 000 km, háromszor hosszabb, mint azt korábban gondolták, hosszabb, mint a pólusok közötti távolság.
Szóval, hogyan történhetett, hogy az eddigi adatok fals számok voltak. A megoldás nem más, hogy már olyan technológiával rendelkezik az emberiség, amivel pontosan ki lehet számolni többek között ezt is. Ezek a technikai segítségek nem más, mint a légi térképezés, műholdas képek, 3D modellek, GPS, lézerszkennelés. És ne felejtsük el a drónokat sem.
Mit fedezett még fel a tudomány? Azt, hogy a falnak komplex jelzőrendszere volt háború esetére. Ha a piros zászlót húztak fel, az azt jelentette, hogy 50 Xiongnu (nomád törzs) jön. Három piros zászló 200 Xiongnu érkezését jelentette. Ha égett a nagy máglya akkor 1,000 főre lehetett számítani.
Korábban egy cikkünkben már írtunk erről a hihetetlen tényről: a fal hosszú tartó erejét a titkos habarcs receptjének tulajdonították.
Olvass tovább...
De mi lehet az a titkos összetevő, ami több száz évig tartotta állva a világ legnagyobb megastruktúráját?
Rengeteg emberi csont, ugyanis embereket falaztak be a nagy falba az építés során.