A kínai vakcina kevésbé hatásos, de mégis jobban védhet a mutánsok ellen
Olvass tovább...
A halálos kimenetelű gyermekkori rák kezelése évtizedek óta az orvostudomány egyik legnagyobb hévvel kutatott területe. Úgy tűnik, nemrég jelentős előrehaladás történt, méghozzá egy igen szokatlan terápiával.
A rendhagyó kezelés során egy vírus milliónyi másolatát csöpögtetik bele közvetlenül a gyerekek agyába, hogy megfertőzzék daganataikat és immunrendszeri támadást idézzenek elő ezáltal.
Az ezzel a módszerrel kezelt gyerekek több mint kétszer annyi ideig éltek, mint a hasonló daganatokkal született társaik a múltban
– jelentették be az orvosok szombaton az American Association for Cancer Research nevű konferencián és a New England Journal of Medicine magazinban.
Olvass tovább...
Nyilvánvaló, hogy ez a siker még nem jelent igazi megoldást, hiszen a legtöbb beteg sajnos végül elhunyt a betegségben – ugyanakkor a kutatók szerint már ez is hallatlan áttörésnek számít ezen a területen, ugyanis olyan fajta daganatokban szenvedő páciensekről van szó, akik a műtét, a kemoterápiás-, és sugárkezelés után is átlagosan csak fél évig élnek, ezután a kezelés után azonban éveket nyertek.
„Azon vagyunk, hogy tovább javítsunk a kilátásokon”
– mondta el a kutatás vezetője, Dr. Gregory Friedman, a birminghami Alabamai Egyetem gyermekkori rákbetegségekkel foglalkozó szakembere.
A kutatásban résztvevő betegek esetében az immunrendszer elvesztette a rák felismerésének és megtámadásának képességét, ezért a tudósok arra keresték a módszert, hogyan lehet a szervezetet arra ösztökélni, hogy a daganatot friss célpontként vegye támadás alá.
Olvass tovább...
A kísérleti kezelések során egy genetikailag módosított, sokszorosított herpeszvírust juttattak be a szervezetbe, közvetlenül a daganatokba, amely így csak a rákos sejteket fertőzte meg.
Friedman elmondta, hogy a kezelést a felnőtteknél is elkezdik alkalmazni. Az orvosok bíznak benne, hogy a jelenlegi eredmények még csak a kezdetét jelentik valami sokkal jelentősebbnek.
(via foxnews.com)
Olvass tovább...