Tökéletes állapotú kőkorszaki sírt fedeztek fel a tudósok, miután felnyitották alig akartak hinni a szemüknek
Olvass tovább...
Az utóbbi évtized legjelentősebb felfedezésének tartják.
Az északnyugat-kínai Shaanxi tartomány híres gazdag régészeti kincseiről. A Shaanxiban felfedezett számos lelőhely közül a Shimao lelőhely a "kínai civilizáció piramisa" néven ismert.
Ez az elveszett város 4 millió négyzetméternyi területet foglal el, és története egészen az i. e. 2300-ig vezethető vissza. A Muus sivatag szélén található, Shenmu város Gaojiapu városában. Az észak-kínai Longshan-kultúra késői időszakában nagy központi település és regionális politikai központ volt.
A Shimao lelőhely a Sárga-folyó nyugati partja közelében található, és 1976-ban fedezték fel. A 4,25 millió négyzetméteres területével ez a legnagyobb kínai régészeti lelőhely a késő neolitikumból.
Olvass tovább...
A lelőhely három részből áll, beleértve a császárváros magját jelentő piramist, a belső várost és a külső várost. A régészek kezdetben úgy vélték, hogy ősi kőfala a Háborús Államok korának Nagy Falának része volt. A további vizsgálat során azonban kiderült, hogy a falban vagy ott, ahol a fal összeomlott, 70 domborműves totem található, ami egy sokkal régebbi és összetettebb városról árulkodik.
Több mint 20 harmonikát és sípokat, számos kerámiatöredéket, több ezer csonttűt és vászonlepedőt is találtak. Több száz csempe azt is mutatja, hogy a piramis tetején egy nagy palotaszerű épület áll.
Olvass tovább...
Úgy vélik, hogy a Shimao régészeti lelőhelyet i. e. 2300 körül építették, majd az éghajlatváltozás és a sivatagi invázió miatt i. e. 1800 körül elhagyták. A Xia-dinasztia (i. e. 2100-1600) idején a várost elhagyták.
2019 májusában hat projektet, köztük a Shimao helyszínt is felvették a "Kína világörökségi helyszíneinek ideiglenes listájára". A kínai Shimao romjai az elmúlt évtized 10 legjelentősebb régészeti lelete között szerepelnek. Az alábbi videóból még rengeteg érdekesség kiderült a felbecsülhetetlen értékű régészeti leleteket rejtő helyről: