promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Több darabja is becsapódhatott az Európa fölött szétrobbanó hatalmas tűzgömbnek, videón, ahogy felragyogott az égen

Több darabja is becsapódhatott az Európa fölött szétrobbanó hatalmas tűzgömbnek, videón, ahogy felragyogott az égen

Borítókép:  Meteo Trás os Montes
Színes
Kategória fejléc
Promotions

Nappali fényesség ragyogta be az éjszakát, gyönyörű és egyben rémisztő volt a látvány.

Az Európai Űrügynökség beszámolója szerint egy a Föld légkörébe belépő űrszikla világította be szombaton késő este az eget Spanyolország és Portugália egyes részei felett. Több szemtanú is ijedten tárcsázta a segélyhívót, míg mások megdöbbenve figyelték az égboltot.

Vasárnap az űrügynökség eloszlatta a találgatásokat, miután az X-en megosztott egy felvételt is, melyen a portugál határ mentén fevő Caceres egét átszeli a tűzgömb, amely másodperceken keresztül nappali világosságot teremtett az éjszakában, majd hosszú csíkot hagyva maga után eltűnt.

Az ESA és a spanyol Calar Alto csillagászati obszervatórium szerint vélhetően egy üstökös kisebb darabkája okozhatta a látványos jelenséget, az objektum pedig végül az Atlanti-óceán felett égett el. Ugyanakkor azt is hozzátették, hogy akár több kisebb darabkája is becsapódhatott a vízbe, igaz azok megtalálása lehetetlen feladat lenne.

A közösségi médiában azonnal terjedni kezdtek a videók a széles körben megfigyelt esetről, sokan pánikba estek és felhívták a segélyhívókat, hogy jelentsék a történteket és kiderítsék, vajon mi történhetett, ami ekkora fényhatással járt.

Egy lisszaboni lakos, aki a barátaival sétált éjszaka a városban, így nyilatkozott a Reutersnek a nem mindennapi eseményről:

„Majdnem olyan volt, mintha nappal lett volna. Mintha csak egy filmben lettünk volna, mindannyian egymásra néztünk és teljesen megdöbbentünk. Elképesztő volt”

– mondta.

A közösségi médiában persze egyből megindultak a találgatások, hogy miért történnek ennyire gyors egymásutánban ilyen különleges égi jelenségek, mint a napfogyatkozás, a sarki fény, vagy éppen a szombat esti meteorit. Erre a válasz nagyjából csak annyi lehet: ha néha vesszük a fáradságot és felnézünk az égre, sokkal több érdekességet láthatunk, mint gondolnánk.