Esztergályos Cecília solymári birtoka furcsább bármelyik magyar otthonnál, egyik durván különc jellemzője bármelyik építészeti magazinba bejuttathatná
Olvass tovább...
Boldogan vágott neki az évnek, ám most a betevő falatért kell aggódnia, elkeseredett döntésre jutott.
Saját sajnálatos helyzetére hívta fel a figyelmet a PaDöDő duó egyik feleként híressé vált Falusi Mariann énekesnő. A téma bizonyára nem ismeretlen: a művészvilág nyugdíjairól van szó.
Olvass tovább...
Falusi Mariann elmondta, hogy mostanában ment nyugdíjba, és hát az összes, amit számára megállapítottak, nem igazán lesz elég ahhoz, hogy nyugodtan eléldegéljen belőle: 86 ezer forintos összegről van, ami lássuk be, hogy a jelenlegi gazdasági helyzetben finoman szólva sem a világ pénze.
A művésznő elmondása alapján nem igazán érti, hogy jöhetett ki ez az alacsony összeg: saját bevallása szerint mindössze egy évet töltött folyamatos munkavállalással külföldön.
Olvass tovább...
Falusi Mariann szerint bele kellene hogy számítson a régebbi fellépések után befizetett jogdíj, ám hallott olyasmit kollégáitól, hogy azokat az egykori ORI és az Interkoncert "lenyelte", és ez a svindli is szerepet játszhat az összeg alacsonyságában - és ha például visszaemlékeznek a közvetlenül a rendszerváltás előtt kipattant ORI-botrányra, amikor fiktív kifizetések történtek, lássuk be, ez el is képzelhető.
Ezután pedig kicsit általánosabban szemlélve a problémát felmerült benne, hogy itthon radikálisan más megbecsülés jár a sportolóknak és a művészvilágnak: Falusi Mariann szerint míg például a sportolók olimpiai indulás után életjáradékot kapnak (ez egyébként nem teljesen van így, dobogós hely után jár az életjáradék, ami egyébként valóban meglehetősen magas összeg), míg a művészek egy átdolgozott élet után sem igazán tudnak nyugdíjba menni, és ha ezt felvetik, leginkább a fejükhöz vágják, hogy akkor kellett volna félrerakni, amikor jól ment a szekér.
A probléma minden bizonnyal tényleg létezik, és nagy a vita körülötte, hogy mennyire igazságos ez így: mi a részünkről most biztosan nem tudunk igazságot tenni, úgyhogy egyelőre tényleg marad az élethosszig tartó munka.
forrás: Blikk