Az alföldi látnok 300 évvel ezelőtt látta az internetet és a repülőgépet, nyugtalanító leírást közölt jelenünkről

Egyszerű, tiszta megfogalmazással beszélt bonyolult dolgokról.
Az egyik legalapvetőbb emberi viselkedésforma, hogy szeretnénk tudni, mit hoz a jövő: sokan persze nem vágynak mélyreható társadalmi elemzésekre, megelégednének a jövőheti lottószámokkal is. Nem csoda hát, hogy a különböző jósok, jóslatok nagy népszerűségnek örvendnek: bár sokan vannak, akik élből elutasítják a műfajt, azért a "rajongótábor" is igen népesnek mondható.

Eltitkolták a magyarok elől? Az iskolában sosem hallhattál történelmünk brutális eseményeiről, a mágus-perekről
Olvass tovább...
Vannak jósok, akiknek a nevük már rég elfelejtődött, míg vannak olyan, akiknek neve több száz éve közszájon forog. Minden idők leghíresebb jósáról, Nostradamusról már mindenki hallott, de a századunkban élet bolgár misztikus jósnő, Baba Vanga neve is sok embernek csenghet ismerősen.
A híres jósok mellett az még hazánkban is kevéssé köztudott, hogy itthon is voltak akik jövendölésekbe bocsátkoztak. Natália nővérről, a keresztény misztikusról már mi is írtunk, akinek rendszeresen megjelent a Szűz Mária, az egyik ilyen látogatása alkalmával utasítást adott egy kápolna felépítésére, amely megvédte volna Magyarországot a második világháború és a kommunizmus következményeitől.
A jelenésre abban az időben nem figyeltek, a kápolna végül tavaly épült fel a Normafán, a Szent Anna réten: portáluk is ott járt az avató ünnepségen, galériát is készítettünk az eseményről.

Látomásokkal mentette volna meg Magyarországot az apáca, Szűz Mária üzente mit kell tennie, de nem hallgattak rá és eljött a pusztulás
Olvass tovább...
A keresztény hagyomány mellett hosszú ideig párhuzamosan létezett az ősmagyar hagyomány is. Egyik ilyen legrejtélyesebb jósunk, akinek működési ideje bizonytalan (valamikor a 18. században élt minden valószínűség szerint az Alföldön) Teknyőkaparó névre hallgató táltosember - beszélő név, feltehetőleg a foglalkozása után kapta.
Teknyőkaparóval már a kora 20. századi néprajzosok is sokat foglalkoztak, próbálták személyét kutatni - amit viszont biztosan tudunk, azok a jóslatai. Többek között így beszélt a később valóban bekövetkező makói árvízről:
"Olyan nagy árvíz gyün ránk, hogy a Száraz utcán Barna halász harcsát halász."
De a technikai fejlődéssel kapcsolatban is voltak meglátásai, viszonylag egyszer szavaiban észrevenni az autó és a repülőgép koncepcióját (sőt, a bombázó repülőgépekét), és a globális világot is internettel, telefonnal, maximumra pörgetett kapitalizmussal:
Kései utódaink majd meglátják a vasmadarakat repülni, mög lőcstelen kocsik szaladgálnak. A vasmadarak meg is tojnak, és akkor robban, összedűlnek a házak.
Össze lösz még úgy fűzve a világ dróttal, hogy na.
Minden utcasarkon kocsma lösz, minden sarkon bót lösz, minden utcasarkon kupleráj lösz.
Nem lehet mögismerni a férfit a nőtül.
Szemérmetlenködnek, nem ismernek szégyönt a nők.
A Teknyőkaparónak hívott táltos a jövőre nézve nem sok jót jósolt: háborúkat, mindjárt hármat is. A "tizennégyes" nem lesz nagy (talán az 1914-ben kitört első világháborúra gondolt), a második szintén nem lesz nagy (második világháború, aminek a lezárást jelentette az atomfegyver), szerinte a harmadik lesz a példátlan pusztulást hozó (ami ha kitör, a fegyverkezés fejlődése miatt könnyen elképzelhető).
A fent közzétett videóban az érdeklődök Teknyőkaparó jóslatainak részletes elemzését is meghallgathatják.
forrás: Ripost
