Tom Hanks és felesége a vérükkel segítenek a koronavírusosokon
Olvass tovább...
Értetlenül álltak a történés előtt, végül világossá vált az üzenet.
A 21. századi tendenciák nem éppen a házasság intézményének kedvez: nem kevesen vannak, akik kongatják a vészharangot a házasságok alacsony, és ezzel párhuzamosan a válások magas száma miatt. Az aggódó hangok kétségtelenül jogosak, ám van valami, ami a modern korszellem ellenére is makacsul tartja magát: ez a lánykérés gesztusa.
Olvass tovább...
Bár az utóbbi időben ebben az aspektusban is akadnak kivételek, az viszonylag stabil az emberiség történelme során, hogy amikor egy férfi és nő össze akarja kötni az életét, a férfinek kell megkérnie a nő kezét. Egy ilyen komoly döntés estében érthető, hogy nagyon nem mindegy, hogy a dolog milyen körülmények között történik meg: valószínű minden házaspár emlékszik a lánykérés gesztusára, mindkét oldalról.
Egy japán férfi nagyon úgy tűnik, hogy gyakorlatilag modernül szólva "kimaxolta" a műfajt, legalábbis grandiózusság tekintetében nehéz lesz felülmúlni az urat. Mindannyian hallottunk már egészen hihetetlen lánykérésekről, amelyekkel dúsgazdag vőlegény-jelöltek próbálták elkápráztatni szívük választottját (adott estben megspékelve valamilyen elképesztő drága ajándékkal), de ez férfi úgy múlta felül őket, hogy csak benzinköltsége volt.
Olvass tovább...
A szóban forgó japán férfi neve Yasushi Takahashi, és több mint 10 éve GPS-művészként dogozik - a GPS-művészet a Google meghatározása szerint "...nagy-méretű digitális mű készítése GPS-által meghatározott úton való utazás segítségével. Miután a megtett út koordinátáit felöltik egy térkép-generáló programba, az út formába rendeződik".
Yasushi tehát fogta magát, és több mint 4400 mérföldet megtéve végigutazta Japánt, és a térképre felírta a "Marry me", vagyis "Gyere hozzám feleségül" feliratot:
A férfinak az út mintegy fél évébe telt, és mellesleg Guinesss-rekordot is elért a valaha volt legnagyobb GSP-rajz kategóriájában. És hogy a történet végét se hagyjuk le - a hölgy igent mondott.
Érdekesség, hogy Japánban a mobiltelefonokat tilos a néma üzemmód opciójával forgalomba hozni, ugyanis gyakori probléma, hogy a férfiak a metrón a szoknyák alá fotóznak, így a kameraexponáló hang viszont egyből lebuktatja őket - de úgy látszik, még nem mindenkiből halt ki a romantika arrafelé sem.