Ezért nem küldtek mentőt Gálvölgyi Jánoshoz, megdöbbentő részletek derültek ki a színész rosszullétével kapcsolatban
Olvass tovább...
Lezárult a vizsgálat Gálvölgyi János ügyében.
Az Országos Mentőszolgálat vizsgálatot indított, miután a szerda délelőtt rosszullett Gálvölgyi Jánoshoz még több, mint egy órával később sem érkezett ki a mentő. A színművészt légzésproblémákkal vitték kórházba a családtagjai, és azonnal az intenzív osztályra került. Az eset mélységesen felháborította az embereket, az OMSZ rögtön vizsgálatot indított, hogy kiderítsék, mi történt.
Olvass tovább...
Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője pénteken közölte, hogy a minden részletre kiterjedő vizsgálat során elemezték a telefonbeszélgetések hanganyagait, a számítógépes rendszerekben rögzített egyéb adatokat, a szabad mentőkapacitást és meghallgatták az érintett mentődolgozókat is.
amikor a bejelentőtől kapott információk alapján az esetet nem az életveszélyes kategóriába sorolta, ennek következtében nem történt meg a rendelkezésre álló és riasztható rohamkocsi azonnali kiküldése.
Pedig a nehézlégzés már önmagában is egy olyan riasztó tünet, ami magában hordozhatja az életveszély lehetőségét, Gálvölgyi János esetében pedig nem is lehetett ezt kizárni még a hozzátartozója visszahívása során feltett, tájékozódó kérdésekkel sem.
Olvass tovább...
Az Országos Mentőszolgálat hozzátette, hogy ugyan a közvetlen életveszély nem volt egyértelműen megállapítható az elhangzott tünetek alapján, de kétséges esetben a betegbiztonság érdekében mindig a súlyosabb lehetőséget kell irányadónak tekinteni. A fentieket alátámasztja az is, hogy Gálvölgyi János állapota a későbbiekben tovább romlott és jelenleg is intenzív osztályos kezelésre szorul.
Ezek után joggal merülhet fel a kérdés, vajon kirúgás vár-e a mentésirányítóra? Ezzel kapcsolatban az OMSZ azt közölte, hogy
„a felelősség megállapítása elmarasztalást von maga után, a mentésirányítók munkájának szakmai támogatását pedig tovább erősítik”.