Tízezer forintért adják a málna kilóját, a magyarok kedvenc gyümölcsei megfizethetetlen luxuscikkekké váltak

Iszonyatos árakkal találkozhatnak az emberek a boltok polcain és a piacon is.
Minden szezon során előkerülnek az egyre inkább elszálló árak, mostanra azonban minden eddiginél drágábbak lettek egyes kedvelt gyümölcsök. Aki pedig az eper kapcsán felkapta a fejét az árakra, az a málnánál egyenesen a haját fogja ledobni.
Ha így folytatjuk ugyanis, akkor hamarosan a kaviár mellé kerülhet a boltokban a málna, annyira felvitték az árát. Az egyik népszerű hazai üzletláncban 12 dekát adnak 1000 forintért. Igen, ezt pont úgy kell elképzelni, ahogy hangzik, néhány szem gyümölcs lézeng egy kétszer akkora műanyag dobozkában.

Játéknak indult, szörnyűség történt Komáromban - ezért állt le a strandon egy kisfiú szíve
Olvass tovább...
Amikor ráeszmélnek, hogy ez így nem igazán éri meg a vásárlónak, akkor leakciózzák, nagy piros címkékkel hirdetik, hogy 10 százalékkal olcsóbb, ám ezekben már előfordulhatnak olyan szemek is, amiket legfeljebb a komposztba érdemes kivinni.
Ne gondoljuk azt, hogy a piacokon jobb a helyzet, a fővárosban előfordulnak olyan helyek is, ahol 10.000 forintért adják a málna kilóját! Így a legjobb döntés az lehet, ha mi magunk állunk neki a kertben a málnatermesztésnek, hiszen néhány hét alatt több kilónyit is leszüretelhetünk, így mindenkinek jut belőle, és nem kell érte csillagászati összegeket kifizetni.

Ezért olyan csábítóan piros, mégis ehetetlenül savanyú sok eper, amivel becsapják a vásárlókat
Olvass tovább...
Persze nincs mindenkinek kertje, számukra sajnos nincsenek túl jó híreink, hiszen szinte minden gyümölcs ára meredeken emelkedik. Főleg a bogyósok kezdenek egyre megfizethetetlenebbé válni – többek között az áfonya is irtózatosan megdrágult.
Ami talán még elfogadhatóbb áron van, az a cseresznye és a meggy, valamint a sárgabarack, illetve az alma és a körte is ezek közé tartozik. Persze azt is érdemes hozzátenni, hogy nem véletlenül lettek drágábban a gyümölcsök, ugyanis a kártevők, az időjárás, valamint a gondozásuk is egyre többe kerül, épp emiatt kevesebben foglalkoznak ma már termesztéssel, a portékák jelentős része pedig külföldről érkezik hazánkba.
