A Balatonnál ezek a menő helyek már nem nyitnak ki 2024-ben, drámai betegsége miatt kénytelen bezárni egyik kedvenc helyünk tulajdonosa
Olvass tovább...
A rendőrség közleményt adott ki a Balatonnal kapcsolatban, most életveszély fenyegethet minket.
Egy több fotó és videó érkezik a Balatonról, amely igencsak megváltozott pár nap leforgása alatt. Az időjárás az enyhéből átcsapott az igazi télbe, emiatt pedig éjjel és hajnalban is elképesztően nagy hidegek uralkodtak. Mínusz 7,8 fokok is lehettek.
Olvass tovább...
A Balaton vize épp ezért a mínuszok miatt fagyott be, kialakult rajta egy jégréteg. Ám az ország nyugati felén igencsak feltámadt a szél, a viharos lökések pedig szépen elintézték a jeget a tavon. A magyar tenger déli felén ezért olyan a part, mintha a sarkvidéken találnánk magunkat. A hatalmas jégtáblákat kivetette a víz, most mindenki a csodájára jár.
Így néz ki most a Balaton:
A Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság csütörtök délután közleményt adott ki: életveszélyes a Balaton jegén tartózkodni, a parti sáv egyes részein és a kikötőkben kialakult 2-3 centiméteres jég alkalmatlan a közlekedésre és a sportolásra. Sőt, a következő napokban sem várható, hogy ez a vékony jégréteg lényegesen vastagodjon, hiszen napközben a déli órákra plusz 3-4 Celsius-fok várható, míg éjszaka sem lesz -4 Celsius-foknál hidegebb a Balaton mellett. Hozzátették: az állóvizek jege akkor tekinthető szilárdnak, ha vastagsága eléri vagy meghaladja a 10 centimétert.
Olvass tovább...
A tájékoztatás szerint fontos, hogy a jeges vízből mentett embert nem szabad azonnal túlfűtött, meleg helyre vinni, fokozatosan kell felmelegíteni a testét, a vérkeringését normál módon beindítani, de előzőleg meg kell szabadítani őt jeges ruháitól. A bajbajutottat minden esetben orvosi ellátásban kell részesíteni. A szabad vizek jegén tilos tartózkodni éjszaka és korlátozott látási viszonyok között, járművel, kikötők és veszteglőhelyek területén és folyóvizeken. A rendőrség kitért arra is, hogy a jégen tartózkodás szabályait a rendőrök fokozottan ellenőrzik.
A szabályok megszegése miatt a rendőr, a közterület-felügyelő, a halőr és a hivatásos katasztrófavédelmi szerv erre felhatalmazott ügyintézője figyelmeztetést alkalmazhat: 6500-tól 65 000 (ismételt elkövetés esetén 90 000) forintig terjedő helyszíni bírságot szabhat ki, vagy szabálysértési eljárást indíthat, melyben akár 200 000 forintig szabhat ki pénzbírságot.
Forrás: MTI, Időkép