Az igazi Drakula Magyarországon raboskodott, Mátyás királynak köszönheti az életét
Olvass tovább...
A tudósok csak évszázadokkal később fejtették meg a rejtélyt.
Mátyás király a 15. századi Magyarország legendás uralkodója, királysága alatt Magyarország igazi regionális nagyhatalommá vált, személyét népi történetek sokasága őrzi. A mesék azonban nem igazán szólnak egy érdekes és meglepő tényről: Mátyás király rendkívül rajongott az unikornisszarvak iránt.
Olvass tovább...
A legendás lény szarvához való vonzódással közel sem volt egyedül a korszakban: érdekes, hogy számos nemesi család címerében is megtalálható volt.
Mátyás király különösen vonzódott az unikornisszarvakhoz: korabeli krónikák feljegyzései alapján szenvedélyes gyűjtő volt. Palotájában számtalan unikornisszarvból készített dísztárgyat tartott, és nagyon büszke is volt rájuk.
Olvass tovább...
De honnan szerezte vajon Mátyás az unikornisszarvakat? Az eléggé nyilvánvaló, hogy nem valódi unikornisoktól, ugyanis az emberiség még nem igazán látott hiteles bizonyítékot a létezésükre. A megoldás északról jön: a vikingek a kalandozásaik befejezése után pacifistább életmódot kezdtek folytatni, a baltákat kereskedőruhára cserélték. Az északi tengerek lakója a narvál: ez az egy hosszú, spirális szarvval rendelkező állat nemének egyetlen képviselője.
A vikingek halászataik során kifogtak ilyen állatokat, és jó üzleti érzékről tanúbizonyságot téve a levágott szarvaikat adták el unikornisszarvként.
Az ilyen középkori történetek emlékeztetnek bennünket arra, hogy a középkor számos misztikus és szokatlan elemet tartalmazott, amelyek azóta is lenyűgözik és izgatják az embereket. Az unikornisok iránti érdeklődése és azoknak az esküvői díszítésben való szerepük csak még egy példa Mátyás király sokoldalúságára és érdeklődésére a különböző művészeti és tudományos területek iránt.
forrás: Történettudományi Intézet