A COVID-19 újabb rémisztő mutációja terjed, egyre több ember betegszik meg tőle a világban
Olvass tovább...
Igaz lehet a mondás, hogy már oda is magunkkal hurcoljuk a készülékeket, ahová a király is gyalog jár.
Egyre többen vallják be, hogy magukkal viszik mobiltelefonjuk a WC-re. 10-ből 9 ember még ott is pörgeti a Facebook, Tiktok vagy Insta feedjét. De egyáltalán nem biztos, hogy nem tesznek ezzel több kárt, mint hasznot. Hiszen többnyire nem egy hosszú folyamatról van szó, ami alatt nem tud minket nélkülözni valaki. Bár az igaz, hogy sok mindenki számára az a néhány mosdóban töltött perc jelenti a magányos kikapcsolódást. Így mégis csak elnézhető, hogy nem tudnak megválni a telefonjuktól.
Olvass tovább...
Akárhogy is, nem okos dolog magunkkal vinni „kis”, vagy „nagydologra” a telefonunkat – írja a LadBible. Miért? Először is, mivel szórakoztató platformokon fogyasztunk különböző tartalmakat a WC-n ülve, tovább tarthat a művelet, mint amennyit valójában igénybe vesz. Így extra nyomást gyakorolunk az alfelünkre, ez pedig aranyeres panaszokat okozhat.
A másik probléma, hogy a mobiltelefonok nem steril eszközök, és a vécében való használatuk további kockázatokkal járhat. A vécézés során a levegőbe kerülő székletrészecskék könnyen átterjedhetnek a telefon felületére, és ezáltal terjedhetnek a kórokozók.
Olvass tovább...
Az egészségünk megőrzése érdekében érdemes betartani néhány alapvető szabályt:
Ügyeljünk arra, hogy a telefonunkat rendszeresen tisztítsuk és fertőtlenítsük. Használhatunk alkoholos törlőkendőt vagy fertőtlenítő spray-t a telefon felületének tisztítására.
Ne hagyjuk a telefonunkat a vécében, ha lehetséges. Ha véletlenül beesik a WC-be, ne próbáljuk kivenni, hanem használjunk kesztyűt és fertőtlenítőszert a telefonunk tisztításához.
Ezek az egyszerű óvintézkedések segíthetnek megőrizni az egészségünket és minimalizálni a kórokozók terjedésének kockázatát.
És akkor mi a teendő, ha víz éri a telefont? Az alábbi videóból ez is kiderül: