Kamala Harris botrányosan viselkedett a vereség után, a demokrata szavazók megsemmisültek a közösségi médiában
Olvass tovább...
Kegyetlen következményekkel járhat Trump visszatérése, teljesen kifordultak magukból az amerikaiak Puzsér szerint.
Puzsér Róbert szavai elsőre túlzónak tűnhetnek, ám valójában az amerikaiak is úgy gondolták, hogy történelmi választás előtt állnak, melynek végén sorsfordító eredmény születhet.
Azt persze most még korai lenne megmondani, hogy valóban így lesz-e, az viszont igaz, hogy az Egyesült Államok társadalma politikailag olyan szinten polarizálódott, aminek előbb-utóbb a 2021. januári eseményeknél is súlyosabb következménye lehet.
Olvass tovább...
„Az amerikaiak egy valóságshowra szavaztak, de amit kapni fognak, az egy polgárháború lesz. Érdemes visszaemlékezni arra, hogy Donald Trump milyen Amerikát vett át Obamától, és hogy milyet adott át Bidennek: amikor Trump először elnök lett, az emberiség még nem ismerte a „metoo”, a „Black Lives Matter” és a „woke” fogalmait, aztán a következő ciklusban az amerikaiak teljesen kifordultak magukból: rögtönítélő bíróságokat rendeztek be az interneten, ledöntötték az alapító atyáik szobrait, és megostromolták a Capitoliumot”
- fogalmazott Puzsér Róbert közösségi oldalán, aki szerint Amerikára olyan négy év vár Donald Trump második elnöki ciklusa során, ami kulturális „elfajzást” és össztársadalmi gyűlöletet eredményez a társadalomban.
Puzsér a demokratákba is páros lábbal szállt bele, Kamala Harris jelölését elhibázottnak tartja:
„A liberális elit már megint identitáspolitikai alapon állított elnökjelöltet ahelyett, hogy elitellenes jelölttel és szociális fordulattal fogta volna ki a szelet a jobboldali populizmus vitorlájából. Nem kétséges, hogy megérdemlik a sorsukat. De az amerikaiak vajon megérdemlik azt, ami rájuk vár?”
- tette hozzá.
Olvass tovább...
Véleményével nincs egyedül, a kommentelők közül is többen megjegyzik, hogy Joe Biden visszalépése túl későn történt meg, a demokratáknak pedig inkább arra kellett volna törekedniük, hogy az elnöksége alatt felépítsenek egy olyan jelöltet, akivel le tudták volna győzni a megerősödő támogatottságú Trumpot. Ez nem történt meg, helyette kapkodást és kényszermegoldást lehetett látni, a korábban várt szoros eredmény pedig végül mégsem volt annyira kiélezett, Trumpnak gyakorlatilag tálcán kínálták oda a visszatérés lehetőségét.
Trump a győzelmi beszédében Amerika újjáépítését ígérte, mint mondta, nem gondolta volna, hogy négy év alatt ilyen szintre jut az ország: