Gyurcsány Ferenc meggyötört arccal reagált Trump győzelmére, pocsék világról beszélt az ex-miniszterelnök
Olvass tovább...
Ahhoz, hogy fémdarabok kerüljenek a kedvenc üdítőnkben, elég egy kisebb meghibásodás vagy egy emberi hiba.
Fémdarabokat talált a Coca-Cola HBC Austria a saját gyártású Coca-Cola, Fanta, Sprite üdítőitalaiban, amelyekből külföldi vásárlásaik alkalmával magyarok is hozzájuthattak. Októberben a Müller Drogériákban árult Fantáról jött a hír, miszerint fémreszelék fordulhat elő benne, akkor a kalóriaszegény narancsízű üdítőket visszahívták a boltokból.
Tegnap a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) felhívta a lakosság figyelmét, hogy aki vásárolt a Coca-Cola HBC Austria GmbH által gyártott, 0,5 literes kiszerelésű, 2025.02.04. – 2025.04.12. minőségmegőrzési idővel rendelkező, a dátum alatt „WP” felirattal ellátott üdítőitalból, azt ne fogyassza el.
A Coca-Cola Zero, Coca-Cola Zero Lemon, Coca-Cola Zero Zucker Zero Koffein, Coca-Cola Light, Fanta Orange, Fanta Orange Zero, Fanta Lemon Zero, Fanta Exotic Zero és Sprite Zero is található az érintett termékek között, amelyek forgalmazói az osztrák METRO és Kastner nagykereskedések.
Az üdítőgyártás során többféle módon is bekerülhet fémdarab egy termékbe, annak ellenére is, hogy a gyártók komoly minőségellenőrzési intézkedésekkel próbálják ezt megelőzni.
Olvass tovább...
A gyártósor gépei és azok alkatrészei fémből készülnek. Ha ezek kopnak, elhasználódnak vagy meghibásodnak, apró fémforgácsok, szegek, csavarok vagy egyéb fémdarabok válhatnak le, és az italba kerülhetnek. Ez történt a Müllerből visszahívott Fantákkal is, amikor a gyártás során eltört egy szűrőberendezés.
Emellett, ha a gyártósort karbantartják vagy javítják, előfordulhat, hogy egy alkatrészt nem megfelelően szerelnek vissza, vagy marad egy apró fémrész a berendezésben, ami a termelés során bekerülhet az italba.
A gyártási folyamat során a dolgozók figyelmetlensége miatt is bekerülhet fémdarab az üdítőbe, például, ha egy fémtárgy a gyártósor közelében van, és véletlenül beleesik a termékbe. A legtöbb gyártó ma már mágneses detektorokat és röntgenberendezéseket használ annak érdekében, hogy kiszűrje a fémdarabokat. Ha ezek a rendszerek nem megfelelően működnek vagy nincsenek megfelelően kalibrálva, akkor előfordulhat, hogy egy apró darab átcsúszik a minőségellenőrzésen.
A legtöbb gyártó igyekszik a fenti kockázatokat minimalizálni rendszeres karbantartással, alapos minőségellenőrzési protokollokkal és detektálási technológiák használatával. Emellett az ISO és HACCP rendszerek betartása is előírja az ilyen szennyeződések elkerülését.
Ha mégis találkoznak ilyesfajta szennyezéssel, a cégek általában visszahívják a termékeket és szigorítják a minőségellenőrzési folyamataikat.
Olvass tovább...