
A japán császár olyat mondott Magyarországról, ami milliókat ér váratlanul a két kontinensen
Olvass tovább...
Az elnök meglepően jól ismeri hazánkat, kiderült, mit kedvel leginkább.
Mindig nagy eseménynek számít, amikor a világ csúcsvezetői Magyarországra látogatnak, ilyenkor felbolydul Budapest is, mindenfelé lezárások vannak a fővárosban, és szigorú biztonsági protokollok lépnek életbe.
Hasonló történt tavaly májusban is, amikor a kínai elnök hazánkba látogatott, Hszi-Csin-ping érkezése a kínai sajtót is megmozgatta, Magyarországról szólt minden a tévében, rádióban, újságokban.
Olvass tovább...
Az elnök maga is fontosnak tartotta kiemelni a két ország erősödő gazdasági kapcsolatát, melynek legfőbb eredménye a Budapest-Belgrád vasútvonal és a BYD hatalmas szegedi gyáregysége, valamint a CATL debreceni üzeme.
A kínai sajtó könnyedebb témákat is felhozott Magyarországról Hszi látogatásának idején, amivel a két ország közötti kulturális kapcsolat mélyülését szerették volna szemléltetni. Szó esett arról is, hogy a kínai elnök ismeri és elismeri a magyar borokat, különösképp a Tokajit, és Liszt Ferenc munkássága is felkeltette az érdeklődését.
Olvass tovább...
Mint felelevenítették, Hszi-Csin-ping 2009-ben mg elnökhelyettesként járt Budapesten, amikor a Magyar-Kínai Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolát is meglátogatta. Akkor különös dolgot emlegetett a magyar-kínai kultúra kapcsán.
Mint elmondta, az ő korosztályábón nagyon sokan ismerik Kínában a Lúdas Matyit, és a mai napig emlékszik a történetére. Fazekas Mihály művéből 1950-ben játékfilm, 1977-ben pedig rajzfilm is készült.