
Élő adásban nyitott ki egy ősi koporsót hazánk legelhagyatottabb helyén, az erdő közepén
Olvass tovább...
Egykor sokan vendégeskedtek itt, ma már üres szellemfaluvá változott.
A covid idején számtalan hotel, szállásadó tulajdonosa döntött úgy, hogy bezárja kapuit, sokan olyan mértékű anyagi veszteséget szenvedtek el, hogy nem is tudtak többé kinyitni. Az elmúlt években egyértelműen megszaporodtak a szellemhotelek és üres vendéglátóhelyek, némelyek egészen nagy komplexumok, mint ez a pilisi is, ahol többé már nem fogadnak vendégeket.
A legtöbben sajnálkozva veszik tudomásul, hogy lakat került az egykor népszerű szálláshelyekre, ám vannak, akik ebben is meglátják a lehetőséget, ilyenkor jön el ugyanis az urbexesek pillanata.
Olvass tovább...
A kifejezés az angol urban exploring rövidített változata, ami „városfelfedezést” jelent, de jellemzően elhagyatott épületek meglátogatására, dokumentálására használják. Fontos, hogy az urbexesek célja nem a károkozás vagy az otthagyott tárgyak eltulajdonítása, ezért sok esetben titokban tartják a helyszíneket.
Persze ez nem minden esetben lehetséges, lévén a Pilisben található egykori shaolin falunak hívott épületegyüttes lokációjára még jó néhányan emlékezhetnek. Ennek ellenére is érdekes felfedeznivaló, és nemrég a hazai urbex videók egyik első úttörője, Urbex Gyula látogatott el ide, hogy megnézze, mi maradt az öt évvel ezelőtt „átalakítás” miatt bezárt vendéglátóhelyből.
Olvass tovább...
Ahogy az már a videó elején kiderül, rengeteg fát kivágtak a helyszínen, a tisztás körül található épületek többsége azonban kívülről még egészen jó állapotban van. Belülről néhol már sokkal hervasztóbb a helyzet, ugyanakkor még olyan házak is vannak, amibe egy kis takarítás után be lehetne költözni.
Mint a kommentelők között megjegyezték, a helyszín a rendszerváltást követően egy ideig még honvédségi üdülőként működött, ezt követően lett belőle „shaolin falu”, ahol különböző wellness szolgáltatásokat is igénybe lehetett venni.
Hogy mi lesz a jövője a szellemfalunak, az továbbra is kérdéses, mindenesetre volt olyan is, aki megemlítette, hogy egy-egy ilyen épület felhúzása manapság több tízmillió forint, és érdemes lenne hasznosítani, mielőtt végérvényesen tönkremennének: