promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Még most is a magyar vizekben portyázik a cápa méretű góliát, egész Európa a Nógrád megyei városról beszél három éve

Még most is a magyar vizekben portyázik a cápa méretű góliát, egész Európa a Nógrád megyei városról beszél három éve

Borítókép:  Profimédia/Illusztráció
Belföldi hírek
Kategória fejléc

Egész Európa a Nógrád vármegyei városról beszélt, cápa méretű halszörny akadt horogra három éve.

Európai szinten köztudott, hogy Magyarország számtalan izgalmas és érdekes állatfajnak ad otthont. A madár- és halfajaink ritka színesek, de szerencsére a vadvilágunk is kezd egyre izgalmasabb lenni. Ma már megtalálhatóak a hazai állományban medvék, vadmacskák és farkasok is, ám leggyakrabban mégis az izgalmas víz alatti világunk miatt kerülünk Európa látóterébe. 

Egy Nógrád vármegyei város örökre beírta magát a történelembe.

17 csapat indult el azon a 2021-es versenyen, amely a Harcsafogó Baráti Pecanevet viselte. A helyszínt az 50 hektáros Szent István-tó adta és elképesztő sikeres születtek az októberi rendezvényen. Két cápa méretű hal is horogra akadt, amin mindenki elképedt, példa nélküli, hogy két ekkora állatot is sikerüljön kifogni majdnem egyidőben.

A legendás fogás Nőtincsen történt és a két száz kiló feletti harcsa majdnem egy időben került horogra.

17 csapat csapott össze 10 órán keresztül.

A két óriás közül az Ipolyman Catfish Team tagja, Orosz Gyula fogta ki a kisebbik, de még így is óriási halat: a harcsa 227 centiméter hosszú és 105 kiló volt. A szomszédban szinte ugyanebben a pillanatban a Laci Team csapat tagjaként ifj. Ódor László kifogott egy szintén 227 centiméteres jószágot, ám ennek súlya már 106,8 kilogramm volt.

Viszonyításképpen: ezek az adatok megfelelnek egy kifejlett kékcápa méretének, amelyet az esemény szervezője, Pálinkás Viktor is megerősített:

Ezek a méretek a kékcápákhoz közelítenek, amik között a kifejlett nőstény 2,5-3 méter hosszú, a hím 1,8-2,5 méteres, átlagos súlyuk 110 kilogramm. Én nem tudok arról, hogy Magyarországon történt volna valaha olyan, hogy egy harcsafogó versenyen két száz kiló harcsa is partra kerüljön már az első napon, de lehet, hogy az egész világon kuriózum ez.

A különleges fogásokat természetesen dokumentálták is, ezt ebben a videóban tekintheted meg, a halak pedig utána visszakerültek a vízbe, így vélhetően még ma is ott portyáznak: