![Romlott virsli került a boltok polcaira, ebből a fajtából semmiképp nem szabad enni, nehogy az ünnepi asztalra kerüljön](https://images.promotions.hu/article/126593/1734344688_virsli-visszahivas-romlott-nebih.jpg?crop=1800,742,0,39&width=386)
Romlott virsli került a boltok polcaira, ebből a fajtából semmiképp nem szabad enni, nehogy az ünnepi asztalra kerüljön
Olvass tovább...
Pékáruk és baromfihúsok kapcsán érkeztek a riasztások, sok közülük a külföldi termék.
Háromszáznál is több kockázatos termék miatt riasztott tavaly Magyarországon az Európai Unió Élelmiszer- és Takarmánybiztonsági Riasztási Rendszere, amely a kontinensen összesen 5250 esetben talált problémákat az élelmiszeripari termékek kapcsán.
A riasztások leginkább baromfihúsok, pékáruk, zöldségek és gyümölcsök kapcsán érkeztek, mint arról a Nébih beszámolt, az esetek 88 százaléka külföldi előállítású élelmiszer volt, mindössze 38 alkalommal kapcsolódtak hazai gyártású termékekhez.
Olvass tovább...
A Nébih maga is aktívan részt vesz a megfelelőségi vizsgálatokban, és minőségi hibák, valamint jelölési problémák esetében is azonnal lépnek, amiről a közvéleményt is tájékoztatják – visszahívások kapcsán leginkább ilyen és ehhez hasonló hiányosságokkal találkozhatunk.
Bárki bejelenthet és érdeklődhet a Nébihnél, tavaly 111 információkérő megkeresés érkezett, élelmiszerekkel, étrendkiegészítőkkel, élő állat szállításával kapcsolatosan. Emellett az élelmiszerekkel érintkezésbe kerülő anyagok kapcsán is sok esetben jelentenek problémákat.
Olvass tovább...
Ételtároló edények, konyhai eszközök, csomagolóanyagok is okozhatnak élelmiszerbiztonsági veszélyeket, ezekből ugyanis kioldódhatnak különböző vegyi anyagok. Példaként hozták fel a serpenyőkből, konyhai edényekből kioldódó arzént, vasat, krómot, de olyan eset is előfordult, amikor vízforraló vagy kulacs változtatta meg a víz úgynevezett érzékszervi tulajdonságait, magyarul az ízét vagy az illatát.
A Nébih honlapján rendszeresen tájékozódhatunk a hasonló esetekről, azonban lényeges változás, hogy 2025. január 1-től kizárólag a magyar előállítású élelmiszerek visszahívásait tartalmazza az adatbázis.
Itt arra is felhívják a figyelmet, hogy amennyiben kifogásolható termékkel találkozunk, azt jelezzük az üzletnek, ahol vásároltuk, és jelentsük be az élelmiszerlánc-felügyeleti hatóságnak, ezt akár a Nébih ingyenesen hívható zöldszámán is megtehetjük.