Kirúgta a főnök az alkalmazottak felét, hogy fedezze a fizetésemelését, de aki megúszta a kirúgást, még rosszabbul járt
Olvass tovább...
A kabaré itthoni nagyágyúja teljesen megváltozott.
Markos György neve évtizedeken keresztül fogalom volt Magyarországon. Aki egyszer is hallotta a Markos-Nádas páros felejthetetlen poénjait, egészen biztosan mosollyal az arcán gondol vissza rájuk. Markos György a magyar humor egy másik legendájától, édesapjától, Alfonzótól örökölte a komédiás vénát. A ’80-as évek elején szinte berobbant a hazai szórakoztatóiparba, a Mikroszkóp Színpadon az egykori ÁVH-vezető Komlós János adott számára lehetőséget a kibontakozásra.
A ’90-es évek közepéig a nevettetés volt az élete, de mára a színpad már a múlté. Ahogy mondja: „A csúcson kell abbahagyni.” - és ő valóban a csúcson hagyta abba.
Olvass tovább...
Markos György életében azonban nem csak a sikerek voltak jelen. Édesapja halála után komoly egészségügyi problémákkal küzdött meg: infarktus, stroke és szívroham nehezítette az útját.
Mindez azonban kevés volt ahhoz, hogy megtörje őt: új életet kezdett, amihez hozzátartozott egy drasztikus életmódváltás is. Miután testsúlya meghaladta a 130 kilogrammot, és 2-es típusú cukorbetegséget diagnosztizáltak nála, úgy döntött, hogy változtat.
Négy hónap alatt több mint 40 kilogrammot fogyott, a rendszeres mozgás és az egészséges táplálkozás pedig teljesen megváltoztatta az életét.
„Nem akartam szánalmas bohóccá válni, aki a saját viccein nevet. Olyan ember akartam lenni, aki képes új kihívásokat találni”
- nyilatkozta életmódváltása közepén.
Olvass tovább...
A humorista mára teljesen új szerepben találta meg önmagát. Markos György lakóhelyén megszervezte a polgárőrséget, amely mára több ezer tagot számlál országszerte, 2020-ban pedig még az országos szövetség elnökségének is tagja lett.
Markos György ma is aktív, tele energiával, és bár a reflektorfényt maga mögött hagyta, az életét új tartalommal töltötte meg. Humoristaként emberek millióinak arcára csalt mosolyt, ma pedig a közösségért dolgozik - pontosan olyan elszántsággal és szenvedéllyel, mint amilyennel valaha a színpadon állt.
Markos György mesét mond: