promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Vérlázító tételt fedezett fel az éttermi számlán a vendég, nem akarta elhinni amit lát

Vérlázító tételt fedezett fel az éttermi számlán a vendég, nem akarta elhinni amit lát

Borítókép:  Profimedia
Belföldi hírek
Kategória fejléc

Azonnal magyarázatot követelt, döbbenet amit kiszámláztak neki.

A közösségi médiában időről időre felbukkannak érdekes és humoros történetek, amelyek megosztják a felhasználókat. A Redditen nemrégiben egy Magyarországon készült kávézói számla lett a vita tárgya, amely egészen különleges módon került a figyelem középpontjába. A számla egyik tételére - egy pohár csapvízre - mindössze 1 Ft/dl árat számoltak fel (a képet IDE kattintva lehet megtekinteni), azonban a meglepő részlet nem maga az ár volt, hanem a mellé társított emoji: ¯\_(ツ)_/¯

A csapvíz ára és az emoji rejtélye

A posztoló története szerint egyszerűen kért egy pohár csapvizet a kávézóban, amelyet a számlán külön tételként tüntettek fel, az „X csapvíz ¯\_(ツ)_/¯” megnevezéssel, majd az árhoz hozzáfűzték a 3 dl csapvízért számított 3 forintot. Az internetezők között vegyes reakciókat váltott ki az eset. Sokan humorosan reagáltak, kiemelve, hogy az emoji önmagában többet mond, mint egy hosszú magyarázkodás, mások viszont vitatták, hogy mennyire etikus ilyen kis összegért külön tételt felszámolni, amikor a csapvíz gyakorlatilag ingyenes a legtöbb helyen.

A kávézók csapvízzel kapcsolatos hozzáállása világszerte eltérő. Európában például több országban (például Franciaországban vagy Németországban) megszokott, hogy az éttermekben és kávézókban ingyen biztosítanak egy pohár csapvizet a vendégek számára. Magyarországon azonban ez nem törvényben rögzített szokás, így az éttermek és kávézók maguk dönthetnek arról, hogy ingyenesen biztosítják-e a csapvizet vagy sem.

Az emoji története: mit üzen a ¯\_(ツ)_/¯?

A számla különleges eleme, az emoji, csak tovább fokozta a helyzet pikantériáját. Az internetes kultúrában jól ismert ¯\_(ツ)_/¯ kifejezés, amelyet gyakran használnak az angol „shrug” (vállrándítás) megfelelőjeként, azt sugallja, hogy az ember nem tud mit kezdeni az adott helyzettel, vagy egyszerűen elfogadja azt, ami van. Ez az egyszerű, de sokatmondó jelképrendszer Japánból ered, és az úgynevezett kaomoji-k (arc-emotikonok) egy példája.

A kaomoji-k különlegessége, hogy különféle érzelmeket és gesztusokat fejeznek ki írásjelek és karakterek segítségével. A ¯\_(ツ)_/¯ nagyjából azt jelenti: „Nem tudok mit csinálni, ez van.” Az emojit gyakran használják vicces vagy abszurd helyzetekben, amikor az illető kifejezi a helyzet iránti közömbösségét, tanácstalanságát vagy egyszerűen csak a humoros elfogadást.

Az internetezők reakciói és a tanulság

A poszt alatt a Reddit felhasználói között éles viták alakultak ki. Egyesek szerint a csapvíz árának felszámítása mindössze adminisztratív elvárás, mások úgy vélték, hogy egy ilyen kis összegért külön tételt feltüntetni túlságosan bürokratikus vagy akár nevetséges. Az emoji viszont univerzális kedvenc lett, mert humoros és találó módon összegzi a helyzetet.

Bár ebben  szituációban nem erről volt szó, a túlszámlázás idehaza létező jelenség, ahogy az ebből a riportból is kiderül: