promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Kutyatulajdonosok figyelem, szörnyű epilepsziát okoz ez a boltokban is kapható termék, egyre többen rohannak állatorvoshoz

Kutyatulajdonosok figyelem, szörnyű epilepsziát okoz ez a boltokban is kapható termék, egyre többen rohannak állatorvoshoz

Borítókép:  Profimedia / illusztráció
Belföldi hírek
Kategória fejléc
Promotions

Egy rágócsont okozza a nagy bajt, nem csak itthon jelentkezett a probléma.

A felelős kutyatulajdonosok számára valószínűleg semmi újdonságot nem mondunk azzal, hogy nagyon oda kell figyelni, milyen ételeket kaphatnak a négylábú családtagok, hiszen bizonyos élelmiszerek (például a csokoládé is) tiltólistán vannak a kutyák számára.

Ám így sem lehet mindent kikerülni, most például egy kereskedelmi forgalomban kapható rágócsontról derült ki, hogy rejtélyes oknál fogva borzalmas tüneteket okoz a kutyáknál, mint ahogy arról a Redditen is beszámolt egy állatorvos:

"Az ÁTE Központi Oktató Kisállatklinikájára a vasárnapi ügyeletben érkezett két fiatal, egy háztartásból származó kutya hasonló tünetekkel: erős remegés, nyugtalanság, hallucinációkra utaló vokalizáció (artikulálatlan, hangos ugatás) és zavart tudatállapot mellett fokális izomrángatózás (főleg a fejen) jelentkezett. Mindkét kutya ugyanolyan préselt marhabőrből készült rágócsontot kapott a kórházi felvételt megelőző napokban”

- írta.

Ugyan a kutyák állapota az elmúlt napokban javulásnak indult, még most sem tünetmentesek. Mint ahogy azt hozzátette, az eset kapcsán felvették a kapcsolatot a NÉBIH Takarmányozási Osztályával és az Állategészségügyi Diagnosztikai Igazgatósággal. Pontos esetszámot még nem tudnak közölni, a német kollégáktól azonban kiderült, hogy ott jelenleg 80-100 kutyát ápolnak ugyanezzel a problémával.

„Az eddig elvégzett toxikológiai vizsgálatokkal egyelőre még nem sikerült beazonosítani a kórokot, de inkább toxint feltételeznek, semmint élő kórokozót (pl. baktériumot vagy vírust). A közös pontot a németországi eseteknél szintén a marhabőr alapú rágócsont elfogyasztása jelentette az érintett kutyáknál”

– fogalmazott.

Szerencsére ritkán okoz végzetes tüneteket a mérgezés, a beteg kutyák 3-4 napot követően hazamehettek gazdájukhoz, ám többségüknél még hetekig szükség volt epilepszia elleni gyógyszerek alkalmazására.

„Kérjük a kutyatartókat, hogy egyelőre kerüljék az ilyen típusú jutalomfalatok adagolását és ha fent leírtakhoz hasonló idegrendszeri tüneteket tapasztalnak haladéktalanul keressék fel állatorvosukat”

 – írja.

Ezért is káros az úgynevezett műcsont, vagy rágócsont a kutyáknak: