Ráeresztették a mesterséges intelligenciát a Nazca-vonalakra, és olyat vett észre, amit mi nem
Olvass tovább...
A kormány még nem reagált az értesülésekre.
A Független Benzinkutak Szövetsége (FBSZ) súlyos aggodalmainak adott hangot a kormány által tervezett adóemelésekkel kapcsolatban, amelyek célja az állami bevételek növelése. Az Energiahatékonysági Kötelezettségi Rendszer (EKR) keretében 2025-től literenként 17 forintos adóemelés jöhet, amely 2027-re 32,6 forintra növekedhet. Az FBSZ szerint ez aránytalan terhet róna a független benzinkutakra, amelyek nehezen tudják majd a költségnövekedést a fogyasztókra hárítani, így az autósok számára is jelentős áremelkedést eredményezne.
Olvass tovább...
Egri Gábor, az FBSZ elnöke, kijelentette, hogy a tervezett adóemelés elsősorban a kis benzinkutakat és a lakosságot fogja sújtani, mivel ezeket az extra terheket az árakban is érvényesíteni kellene. Az érdekvédelmi szervezet szerint ez a változtatás különösen igazságtalan a független kutakkal szemben, mivel ezek sokkal kiszolgáltatottabbak, mint a nagy benzinkútláncok. Az elnök szerint az adóterheket inkább a nagy energiafelhasználókra kellene koncentrálni, és nem a lakosságra hárítani.
Az FBSZ arra figyelmeztet, hogy az adóemelés további dráguláshoz vezetne az üzemanyagpiacon, ami a már amúgy is magas infláció miatt komoly nehézségeket jelentene a lakosságnak. A vidéki fogyasztók különösen érzékenyen reagálnának az üzemanyagár-emelkedésre, amely a napi megélhetési költségeikre is kihatna. Az FBSZ a kormányhoz fordult, hogy álljon el a tervezett módosítástól, és a költségvetési egyensúly helyreállítása érdekében inkább az energiahatékonyság javítására összpontosítson, az adók újabb növelése helyett.
Olvass tovább...
Az FBSZ kérdésekkel fordult a Pénzügyminisztériumhoz, de a megkeresésükre eddig nem érkezett válasz. A helyzet tisztázása érdekében fontos lenne a minisztérium álláspontját megismerni, mivel a változtatások jelentős hatással lehetnek a benzinkutak működésére és a fogyasztók kiadásaira. Az FBSZ továbbra is a kormány gyors reakcióját és a visszamenőleges hatályú adóztatás elvetését sürgeti.
forrás: Economx.hu