promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Megérkezett Magyarország legolcsóbb villanyautója, újabb kínai márka hódít

Megérkezett Magyarország legolcsóbb villanyautója, újabb kínai márka hódít

Borítókép:  Profimedia
Autó & Motor
Kategória fejléc
Promotions

Egy újabb kínai márka jelent meg Magyarországon, és rögtön az egyik legütősebb ajánlattal indít.

Az elmúlt hónapokban már-már szokássá vált, hogy hetente bukkannak fel új kínai autómárkák a hazai piacon. Aki próbálja fejben tartani őket, az vagy autórajongó, vagy szimplán megszállott. A BYD, a MG, a Seres vagy a Nio után most új névvel ismerkedhetünk: a Leapmotorral. A név ugyan nem túl menő, sőt, első hallásra inkább tűnik valamilyen okostelefon-brandnek, mint autógyárnak – mégis érdemes megjegyezni. A gyártó két modellel debütált Magyarországon: a T03-mal és a C10-zel. És az egyik valami olyat hozott, amire már sokan vártak idehaza.

Új név, nagy lendület, hihetetlen ár

A Leapmotor 2015-ben alakult, de csak 2019-ben gördült le az első autójuk a gyártósorról. Azóta viszont szinte rakétaként lőtték ki magukat a kínai piacon, és most már a világ több pontján, így Magyarországon is jelen vannak. 2023-ban a Stellantis is beszállt a cégbe, nem kevesebb mint 1,5 milliárd euróval, ami már önmagában is bizalomgerjesztő. A hazai forgalmazást az Emil Frey csapata vállalta magára, akik már számos más nagy márkát is képviselnek nálunk – szóval nem garázscégről van szó.

És hogy mit hoztak magukkal? Egy városi kisautót, ami olyat tud, amit egyetlen más új elektromos autó sem Magyarországon: elérhető árat.

A kisautó, amit bárki ki tud számolni magának

A Leapmotor T03 első ránézésre olyan, mintha a MINI egy elfeledett unokatestvére lenne. Kicsi, cuki, kissé retrós, mégis modern benyomást kelt. A vezess.hu tesztje szerint belül egyszerű, de praktikus – 10 colos központi kijelző, USB-A csatlakozók, de korrekt ülések és egész pofás anyaghasználat fogad. Nem luxus, de hát nem is annak szánják. A WLTP szerint 265 km-es hatótáv városi használatra bőven elég, és a 7,5 millió forintos indulóár egyértelműen verhetetlen.

Ez az az ár, amihez már-már hozzáképzeljük a csillagokat: „csak most, csak Önnek”, „készlet erejéig”, „kezdő áron”. De nem: ez az az ár, amennyiért tényleg megvehető most Magyarország legolcsóbb elektromos autója, újonnan. És ez nem valami hangzatos „városi kisautó koncepció”, hanem egy valóban gyárilag összeszerelt, négykerekű, vezethető valóság.

És hogy mit jelent ez nekünk, vásárlóknak?

Azt, hogy mostantól nem csak a 10+ milliós villanyautókról álmodozhatunk.

A Leapmotor T03 egy reális alternatíva lehet azoknak is, akik egyébként a használt belső égésű motoros kocsik között turkálnak, remélve, hogy beleférnek a keretbe. Mert most beleférhet egy új villanyautó is.

Jelenleg ez a modell nem csak hogy az egyik legolcsóbb új elektromos autó Magyarországon. A Dacia Spring, a BYD Dolphin vagy a Hyundai Inster mind drágább.

Habár kevés magyar teszt van még a tipusokról, a T03 modell belterét itt máris megnézheti: