Ráeresztették a mesterséges intelligenciát a Nazca-vonalakra, és olyat vett észre, amit mi nem
Olvass tovább...
A mesterséges intelligencia körüljárta a kérdést.
Mostanában hatalmas divat lett az, hogy különböző kérdésekben azonnal a mesterséges intelligenciához fordulunk, ám már a tudományos kutatásban is igen hasznos tud lenni a mesterséges intelligencia térhódítása. Többek között a Nazca-vonalak esetén történt egy komolyabb áttörés a csúcstechnológiát alkalmazva.
Így egyre több helyen élnek a lehetőséggel, hogy igénybe vegyék a segítségét, sokszor persze a cél egyértelműen az, hogy megnézzük, mennyire pontos vagy mennyire tudja megközelíteni azt a pontos választ, amit mi feltételezünk.
Olvass tovább...
A mesterséges intelligencia azt mondta, hogy a leghosszabb magyar családnevek összetett nevek, így elsősorban történelmi családnevek lehetnek azok, amelyek a leghosszabbak lehetnek ebben a kategóriában, a mesterséges intelligencia ajánlott is egy rendkívüli hosszúságút, mint például a Kisvárday-Nyíregyházai, amely 25 karakterből áll.
Az utónevekkel kapcsolatban azt is megjegyezte, hogy ma Magyarországon az a szabály, hogy két utónevet lehet bejegyezni a családnévhez egy-egy személy esetén. Érdekesség, és utána nézve láthatjuk, hogy ez nem mindig volt így, és élhetnek még ma is Magyarországon olyanok, akiknek kettő vagy több utónevük van. Ez a szabályozás 1953-ig vezethető vissza, ekkor került sor a két utóneves maximalizálásra.
Az utóneveknél is talált nekünk két nagyon hosszút.
Meglepő, amit kiadott így összefűzve:
Érdekesség azonban, hogy a mesterséges intelligencia azért nem vett észre mindent, hiszen többek között a tudományos fokozat is növelheti a név hosszúságát, illetve a házasságkötésnél választott név is megemelheti a karakterek számát, erről pedig részletesen Dr. Ecsedy Miklós ügyvéd oldalán lehet olvasni.
Olvass tovább...