promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Hazánkba vezet a Nazca-vonalak rejtélye, igazi szenzáció ez

Hazánkba vezet a Nazca-vonalak rejtélye, igazi szenzáció ez

Borítókép:  Profimedia/illusztráció
Tech & Tudomány
Kategória fejléc

Nagyon érdekes, amit Magyarországon találtak.

A Nazca-vonalak a világ legrejtélyesebb képződményei közé tartoznak. Peruban találhatók ezek z úgynevezett geoglifák, méghozzá a Nazca-sivatagban, innen származik a nevük is természetesen. Korábban tudósok azt már megfejtették, hogy készíthették ezeket a gigantikus és rejtélyes alkotásokat a sivatag közepén, egyszerűen úgy, hogy árkokat ástak, és eltávolították a felső réteget, amely vöröses volt, és így a fehér réteg került felülre a vonalak mentén, ezért is láthatjuk ilyen élesen ezeket az alakzatokat, az pedig, hogy a mai napig ez a helyzet, a nagy szárazságnak is köszönhető.

Közel 400 geoglifáról tudunk, ezekről pedig először a 16. században írt európai felfedező, aki a helyszínen is látta ezeket a csodálatos alkotásokat.

Kutatók szerint valamikor a Krisztus előtti és utáni időszakban készíthették ezeket a formákat az itt élő ősi népek, tehát van olyan, amelyik több mint 2000 éves, és azóta is látszik. Arról már nagyobb vita van, hogy mire is használhatták ezeket. Az ősi idegenek teória is mindig nagyon népszerű volt a Nazca-vonalakkal kapcsolatban, de általában a tudósok valamiféle kommunikációs célt jelölnek meg a létrejöttükkel kapcsolatban. És itt jön képbe egy nagyon is meggyőző magyar elmélet a Balaton településeinek elhelyezkedéseiről,

amelyeket szintén a Nazca-vonalakkal magyaráznak.

Zelkó Zoltán, aki Peruban végzett kutatásokat a Nazca-fennsíkon a híres vonalak mentén, úgy vélte, hogy ezek a fura és izgalmas, ám nagyon rejtélyes és titokzatos alakzatok az inkák előtti rejtélyes és kevésbé ismert civilizációhoz kötődnek. A kutató pedig ezt az elméletet hozta fel a Balaton településeinek elhelyezkedésére is, szerinte ugyanis a tó mentén látható templomok szabályosan helyezkednek el, és a római kori tornyok helyére épülhettek, amelyeknek szintén kommunikációs szerepük volt a partok összekötésében.

A szakértő vonalakat húzott, amelyek egy eltűnt szigetre is utalhatnak, ahol összeérnek a pontok. A TóRetro oldalán IDE KATTINTVA képeket is láthattok Zelkó Zoltán elméletéről.

Érdekel még a téma titeket bővebben is?