Vicc az egész honvédség? Katonáink reagáltak a magyarok beszólásaira
Olvass tovább...
A civilek küzdelméről szóló Kiképzésben a Magyar Honvédség négy katonája is részt vesz.
Január 27-én indul el a TV2 vadonatúj sport reality-je, ami egy, a Magyar Honvédséggel együttműködésben készült, katonai feladatokon alapuló tévéműsor lesz civil versenyzőkkel, és a Honvédség állományának négy tagja is részt fog venni benne.
A Kiképzés-ben az előzetesen kiválasztott legjobb 24 játékos fog versenyezni, négy csapatot alkotva, és katonai kiképzésen alapuló csapatversenyen mérkőznek majd meg egymással, saját fizikai és mentális határaikat feszegetve. A műsor lényege, hogy a szereplők a négy kiképző vezetésével végrehajtják a kifejezetten a műsorhoz fejlesztett feladatokat, amelyekben megjelennek a Magyar Honvédség haderőnemei, eszközei, képességei, és ezek helyszíne: egy-egy laktanya, gyakorlótér, repülőbázis.
A Kiképzés végén a győztes csapat tagjai 20 millió forint összértékű díjazásban részesülnek, egy Gripen repülésen is részt vehetnek, és lehetőséget kapnak, hogy a Magyar Honvédség területvédelmi tartalékos állományába tartozzanak.
A TV2 új formátumáról rendkívüli részleteket osztott meg Szalay-Bobrovniczky Kristóf, aki szerint a Kiképzés attól is más, mint a civil műsorok, hogy végül minden egyes versenyzőt fel fog emelni, egy bajtársias közösség élményét adja majd, mert ez a honvédség egyik lényege; megmutatja, amit a mindennapokban is keresünk, a közösséget és annak összetartó erejét.
Olvass tovább...
A honvédelmi miniszter hozzátette, hogy a katonaságnak jellemformáló ereje van és a Kiképzés versenyzői kicsit hősökké is válnak a szemünkben. Szalay-Bobrovniczky szerint szükségünk van hősökre, és a tévében is keressük a hősöket, akik hétről hétre legyőzik önmagukat - legyen az tánc, főzés, vagy most egy katonai sport-reality, mint reményei szerint a Kiképzés lesz.
A TV2 bemutatta a tévéműsor kiképzőit, akiket a Magyar Honvédség állományából választottak ki.
Oravecz Kristóf főhadnagy, aki a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen katonai vezetőként végzett, jelenleg pedig a nemzetközi biztonságpolitikai szak MSC hallgatója. Szolgált öt évet rohamlövész csoportparancsokként. Szolgálati ideje alatt számos nemzeti és nemzetközi kiképzésben vett részt, illetve három alkalommal teljesített szolgálatot külföldön. Repülő-hajózó kiképzését 2021-ben kezdte meg, melynek végén helikopter gépparancsnoki beosztásba került. A műsorban a Hunyadi raj (kék csapat) kiképzője.
Farkas András törzszászlós, aki katonai pályafutását 1997-ben kezdete hangfelderítő rajparancsnokként. Nem sokkal később, már szakaszparancsnokként a dandár testnevelő tiszti feladatait is ellátta, valamint a tüzérüteg szakaszvezénylő altiszt feladataiba is belekóstolt. 2004-ben Szolnokon folytatta a pályafutását, mint aknavető kiképző altiszt, 2007-től pedig a zászlóalj Kiképzési részlegén szolgált. 2016-tól a mai MH vitéz Bertalan Árpád 1. Különleges Műveleti Dandár Hadműveleti és Kiképzési Főnökségén látja el a feladatait. Nyolc alkalommal szolgált külföldön NATO vagy EU kötelékben, többek között Afganisztánban, Irakban, Szomáliában és a Balkánon. Eddigi pályafutása során több mint 20 katonai szakmai tanfolyamot és 10 civil szakképzést végzett el. A műsorban a Kinizsi raj (sárga csapat) kiképzője.
Nagy Ádám zászlós, hivatásos katona és családapa. Édesapja példáját követve lépett be a honvédségbe. 18 éve tart a pályafutása és jelenleg a Magyar Honvédség 47. Bázisrepülőtér Kiképzési Főnökségén szolgál Pápán. A műsorban a Bocskai raj (piros csapat) kiképzője.
Molnár Attila főtörzsőrmester, 15 éves pályafutása alatt 8 műveleti területen több mint 56 hónapnyi tényleges külszolgálattal rendelkezik. Szakterülete a kisalegységes harcászat és a harctéri vezetés irányítás. A műsorban a Dobó raj (zöld csapat) kiképzője.
Így fog kinézni a TV2 katonai reality-je, a Kiképzés: