
Brutális román térkép terjed Magyarországról, nagyon nem stimmel rajta valami, és még 1855-ben készítették
Olvass tovább...
3000 kilométerre fekszik az igazság Budapesttől, ettől biztosan megdöbbensz.
Messzi túrára indult a Ferencváros együttese. Az NBI rekordbajnoka Örményországban kezdi meg várható menetelését a Bajnokok Ligája selejtezőjében. A Robbie Keane vezette Fradi a BL-kvalifikáció második fordulójában az FC Noahoz látogat, amely az elmúlt években többször is bravúros eredményekre volt képes a nemzetközi porondon. Pedig az örmény bajnokot csak pár évvel ezelőtt, mindössze 2017-ben alapították. A helyi történelem egyébként jelentős, 27 ezer fős városában fog vendégeskedni a Fradi. A zöld-fehérek mérkőzésére Armavirban kerül sor, amely egykor Szardarapat néven volt ismert.
Olvass tovább...
Csak a Szovjetunió bukása, és Örményország önállósulása után lett ismét Armavir a város neve. Szardarapatként 1918-ban lett világszerte híres a város, amikor egy hosszú csatában az örmény erők óriási veszteségek árán megverték a törököket. A helyiek segítségére végül a németek siettek, akik oltalmazták az örményeket az elnyomó, de már darabjaira hullott Oszmán Birodalomtól.
A közös múlt ellenére ugyanis az azeri baltás gyilkos tette, majd Magyarországról való elengedése miatt a 2010-es évekre még a diplomáciai kapcsolatok is megszakadtak hazánk és Jereván között. Csak 2022-ben sikerült normalizálni a kapcsolatokat, ami már csak azért is volt meglepő, lévén a magyar kormány minden korábbinál szorosabbra fűzte a kapcsolódását az olyan türk államokkal (Azerbajdzsdán, Kirgizisztán, Türkmenisztán, stb.), amelyek bizony finoman szólva sem szívlelték Örményország létezését.
Olvass tovább...
Ennek ellenére is érdemes elmondani, hogy az örményeknek igenis sok közös kapcsolódása pontja van a magyar történelemmel. Egyes elméletek szerint nagyban hozzájárultak a magyarság kollektív erejének kialakulásához. A Magyar Királyság egyik legfontosabb jelképét, a magyar Szent Koronát köszönhetjük némely kutatások szerint ennek a távoli országnak és nemzetnek. Olasz Katalin tanulmánya leírja, hogy
Hangsúlyozzuk, hogy ez csak egyetlen kutatás, és egy elmélet kibontása. A magyar Szent Korona örmény eredete nem egyezik feltétlenül a Promotions.hu szerkesztőségének véleményével, illetve a hivatalosan elfogadott magyar történelmi kánonnal. A tanulmány részletét csupán csak szemléltető, ismeretterjesztő jelleggel közöltük.
A Szent Korona rejtélyei:
Forrás: Olasz Katalin