promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
A tudósok rettegnek, kiderült, mit zártak a piramisba, aminek a kinyitása elszabadíthatja a poklot

A tudósok rettegnek, kiderült, mit zártak a piramisba, aminek a kinyitása elszabadíthatja a poklot

Borítókép:  Profimedia/illusztráció
Történelem & Tudomány
Kategória fejléc

Ez a világ egyik legtitkosabb helye, a legkülönlegesebb piramis a Földkerekségen.

A világon rengeteg helyen találhatók piramisok, de csak egyetlen van olyan, ahova félnek belépni a kutatók, több okból kifolyólag is. Mert félnek, hogy elpusztul az a felbecsülhetetlen kincs, ami ott rejtőzik bent, nem tudják a jelenkori technológiai lehetőségekkel konzerválni ezeket, illetve attól is félnek, ami bent várhatja őket. A szakértők ugyanis felfedték több korabeli leírás alapján, hogy az első kínai császár sírja brutális és végzetes csapdákkal van telerakva, illetve mérgező higany is folydogál benne.

Így már a kinyitása sem lenne egyszerű.

Ám a tudósok megoldották a problémát, mivel kíváncsiak, hogy mi rejtőzhet a mélyben, Csin Si Huang-ti sírjában, a legnagyobb kínai piramisban, a híres kínai agyaghadsereg mellett. A sírt több mint 2200 éve zárták le, azóta pedig nem nyitották ki, most azonban müonokkal néznék meg, hogy mit találnak benne. Így hamarosan megtudhatjuk, hogy mit rejt az a sír, amelyben a világ legnagyobb felfedezése lehet, amelyben brutális mennyiségű kincs rejtőzhet.

De mit is mondanak a történetírók a sír tartalmáról?

A Han-dinasztia történetírója, Sima Qian szerint a nekropolisz "palotákat és tornyokat" rejt, a sírkamrát pedig "ritka kincsek és csodálatos tárgyak" töltötték meg.Ám a mesterek nyilakat és számszeríjakat helyeztek el a bejáratoknál a védelem céljából, hogy azokat kilőjék a behatolókra.

Higanyt használtak a folyók (mint a Jangce, Sárga-folyó és a tenger) szimulálására a sírban. A leírás ezen pontjára lehet bizonyíték is, hiszen a környéken a talajban szokatlanul magas higanyszintet mértek, ám egyesek szerint ez ipari szennyezés is lehet.

És hogy még mi van a sírban?

A leírás szerint a mennyezetre csillagképeket festettek, alul pedig a föld domborzatát ábrázolták.

És ez még mindig nem minden, valószínűleg a további agyagkatonák mellett félelmetes titkokat is rejthet a sír. A további leírások alapján azt is rekonstruálhatjuk, hogy a császárt olyan ágyasaival együtt temették el, akiknek nem született gyermeke.

A munkások sírja is lett

A sír belső titkainak megőrzése érdekében a mestereket is csapdába ejtették a sírban:

"Miután a temetés lezajlott, lezárták a belső járatokat, és csapdába ejtették az összes munkást. Senki sem menekülhetett."

(via Daily Mail)