promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Furcsa fejű földönkívülieket filmeztek Kínában, nem fogod elhinni a történetüket

Furcsa fejű földönkívülieket filmeztek Kínában, nem fogod elhinni a történetüket

Borítókép:  Profimedia / Illusztráció
Történelem & Tudomány
Kategória fejléc

Titokzatos kőkorongok, ismeretlen népcsoport és egy lehetséges földönkívüli kapcsolat – vajon mi rejlik a hivatalosan elhallgatott múlt mögött?

Kőkörök és csillagjelek: az elveszett civilizáció titkai a Baian Kara-Ula hegységből

A 20. század elején egy különös felfedezés tartotta lázban a tudós világot – és tartja ma is, bár a hivatalos források inkább elutasítják, mint megerősítik a történteket. A Dropa-korongok legendája máig a legrejtélyesebb fejezetek közé tartozik, ahol a régészet, tudomány és UFO-elméletek meglepő módon keresztezik egymás útját.

1938-at írtunk, amikor a Kína és Tibet határán fekvő Baian Kara-Ula hegyei alatt egy kínai régész, Chi Pu Tei, különös temetkezési helyre bukkant. A sírokban apró, legfeljebb 120 centiméter magas csontvázakat találtak, a megszokottnál nagyobb koponyákkal. A környező barlangrendszerben pedig sziklarajzokat: gömbsisakos alakokat, valamint apró pontokkal összekötött napot, holdat, csillagok művészi struktúrájának rajzait.

Tsum Um Nui megfejtette az UFO-rejtélyt? A korongok az elveszett civilizációról mesélnek

Ami azonban igazán megrázta a kutatókat, az a 700-nál is több kőkorong volt, melyek spirális barázdákkal és mikroszkopikus hieroglifaszerű jelekkel voltak borítva. A tárgyakat elvileg a pekingi egyetem őrizte, majd 1958-ban egy bizonyos Tsum Um Nui nevű professzornak adták kutatás céljából.

Tsum Um  Nui négy évnyi munka árán állítólag megfejtette a titokzatos üzeneteket, és 1962-ben publikálta is eredményeit – amit hamarosan kétségbe vontak és nevetség tárgyává tettek. A fennmaradt források szerint egy űrhajó kényszerleszállását írták le, benne a Dropa nép utasaival.

Az egyik korongon a következő felirat állt: „A Dropa leszállt a felhőkből jött hajójával. Férfijaink, asszonyaink és gyermekeink tízszer is elbújtak a barlangokban napfelkelte előtt. Végül megértettük a jelbeszédüket, s tudtuk, hogy békés szándékkal érkeztek.”

Tudósok és Oroszország is kutatta – a hivatalos álláspont mégis tagadja a Dropák létezését

Tsum Um Nui hamarosan Japán felé vette az irányt, önkéntes száműzetésbe, ahol nem sokkal később életét vesztette, elhunyt.

A történet 1968-ban új fordulatot vett: Oroszország egyik tudósa, W. Saitsew, ismét feltérképezte az ügyet. Vizsgálatai szerint a kőlapok anyaga rendkívül kemény gránit, magas kobalt-tartalommal és furcsa elektromos tulajdonságokat mutattak oszcillográfos, azaz elektromos jelalakokat vizsgáló mérések során. mérések során. A mérések arra engedték következtetni a tudósokat, hogy a diszkek egykor elektromos energiát tárolhattak. Érdekesség, hogy  az eredmények összecsengenek japán kutatók későbbi feltételezéseivel is, akik szintén rendkívüli tulajdonságokat tulajdonítottak a korongoknak.

A kilencvenes években egy német kutató, Hartwig Hausdorf is megpróbált utánajárni a nyomoknak. Elutazott a kínai Banpo múzeumba, ahol régi fényképeken még láthatók voltak a tárcsák – ma már azonban sehol sem ismerik el a létezésüket. A hivatalos álláspont szerint sem a kerek alakú kőúlemezeket, sem a Dropa nevű törzset nem tartják nyilván.

Törölt történelem: a Dropák és a kényelmetlen igazság

De akkor kik azok a furcsa, kis termetű emberek, akiket a felfedezés idején még Hams és Dropas néven ismertek? A beszámolók szerint ők sem kínaiak, sem mongolok, sem tibetiek, bőrük sárgás, szemeik nagyok, testalkatuk vékony, fejük aránytalanul nagy – hasonlóan a barlangban talált csontvázakhoz. Léteznek, de nem illeszkednek semmilyen ismert népcsoportba.

A Dropa-sztori máig rejtély. Egyesek szerint az egész csupán egy kitaláció, mások szerint egy mesterségesen eltitkolt fejezet az emberiség múltjából. A hivatalos tudós körök túlnyomórészt elutasítják az állításokat – hiszen sem Tsum Um Nui létezése, sem a korong alakú leletek nyomai nem bizonyíthatók minden kétséget kizáróan.

Földönkívüli eredetű civilizáció? A Dropák rejtélye

És ekkor, valahol a történet sűrűjében, először bukkan fel egy nyugtalanító gondolat:
Mi van, ha a „Dropa nép” valójában egy földönkívüli faj volt? Egy békés, lezuhant látogatócsoport, akiket az ősi emberek – vagy legalábbis egyesek – megértettek, és akiket mi ma már legfeljebb csak a kőbe zárt emlékeiken keresztül ismerhetünk?

Több ez, mint egy ősi mese. Talán egy fejezet a történelemkönyvből, amit valaki sosem akart, hogy elolvassunk.

A videó a világ egyik legelszigeteltebb népcsoportját, a Dropa népet mutatja be Ázsiában, a K2 Association engedélyével: