promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Machu Picchu alatt valami vérfagyasztóan óriási szerkezet van, berezgett a műszer

Machu Picchu alatt valami vérfagyasztóan óriási szerkezet van, berezgett a műszer

Borítókép:  Profimedia / illusztráció
Történelem & Tudomány
Kategória fejléc

Nem volt más választás, muszáj volt így kialakítani a különleges útvonalat.

Az Andok szinte megközelíthetetlen hegygerince mentén fedezték fel 1911-ben a Machu Picchu-t, amely 2450 magasan fekszik, és bámulatos, az 1450-es években épített épületek alkotják. A Pacsakutek király parancsára épített várost az 1500-as évek végén hagyták el, addig az inka civilizáció magasabb rangú személyei látogattak el ide.

Az építése óriási erőfeszítéseket vett igénybe, mint ahogy a helyszínen zajló mezőgazdasági munkálatok is komoly munkálatokat igényeltek – többek között a föld felhordása is nehéz feladat volt. De mégis hogy oldották meg mindezt?

Így jutottak fel a Machu Picchu-hoz

A hatalmas csúcsokkal övezett várost bevehetetlennek tartották a kívülállók számára, azonban akik ismerték a felfelé vezető, nagyjából 1,5 kilométer hosszú ösvényt, azok számára egyszerűbb volt feljutni. Viszont ennek egy része mostanra már járhatatlanná vált, a felső szakaszok a földcsuszamlások miatt leomlottak, találtak azonban egy titkos útvonalat, aminél már biztosra mentek.

Ezt az alternatív útvonalat egy alagútba vájták, és már több mint 500 éve elkészíthették, vélhetően pont azzal a céllal, hogy az elsődleges útvonal megsemmisülése esetén legyen egy másik is. Az inka civilizáció fontos eszközként tekintett az úthálózatokra, ezek feleltek ugyanis a gyors információáramlásért, összekötve az inka városokat. Számos szakaszuk a mai napig épségben van.

Titkos helyek rejtőznek a városban

Az inkák Machu Picchuban is előszeretettel alakítottak ki titkos helyszíneket, egy rejtélyes ajtó francia régészek szerint a város alatti járatokat rejti. Ezt azonban a mai napig nem tárták fel, ugyanis attól tartanak, hogy a város épületei megrongálódnak a földmunka miatt.

A kutatók szerint a járatokban lehet Pachacutec Inca Yupanqui inka király sírja, aki 1438 és 1471 között vezette a Cuzcói birodalmat. Más elméletek szerint a járatok arra is utalnak, hogy Machu Picchut több szakaszban építették, és már korábban is lehettek ott különböző funkcióval bíró épületek.

Könnyed terepnek semmiképp sem nevezhető az inkák alagútja: