promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Kiástak egy ősi piramist a dzsungel mélyén, azonnal rosszul lett több tudós

Kiástak egy ősi piramist a dzsungel mélyén, azonnal rosszul lett több tudós

Borítókép:  Profimedia/illusztráció
Történelem & Tudomány
Kategória fejléc

A munka nem várt következményekkel járt a dzsungel mélyén, sokan azonnal átkot kiáltottak.

Ősi átkok, Tutanhamon fáraó sírjának felnyitása, piramis a dzsungel mélyén

Az ősi sírok és piramisok kapcsán nagyon sokszor lehet arról olvasni, hogy bizony több száz vagy több ezer évvel ezelőtt az elhunytak úgy rendelkeztek, hogy azokat sújtsa az átka, akik belépnek a sírjába, akik belépnek oda, ahol örök nyugalmat lelt. Ám ezek csak legendák, Tutanhamon egyiptomi fáraó sírjáról is kiderült utóbb komoly kutatások után, hogy a fura megbetegedések és halálesetek bizony az egyiptomi sírhoz kapcsolódnak, amelyben elképesztő állapotok uralkodtak, miután több ezer év után kinyitották azt.

Az átoknak tehát van racionális magyarázata, a súlyos megbetegedések baktériumokhoz köthetők. Többek között a felfedezést finanszírozó, és a feltárás során szinte először és gyorsan, megfontolatlanul a föld alá lépő Carnarvon halálát a sírban található mérgező anyagok, például baktériumok vagy gombák okozhatták.

Ám több ilyen történet is van, az egyik legbrutálisabb egy lengyel király sírjához kapcsolódik, illetve van egy egész maja város, illetve piramishoz is kapcsolódó történet, amely brutális lebetegedéseket okozott.

Majomisten Városa, súlyos veszély fenyegette a tudósokat

A dzsungel mélyén találták meg Majomisten elveszett városát, amelyet korábban csak a legendákból ismertek a felfedezők, ám a felfedezés az egyik nap valósággá vált, és elképesztő dolgokat találtak a dzsungel mélyén Amerikában. 2015-ben Honduras sűrű dzsungelében régészek egy ősi várost fedeztek fel, amelyet La Ciudad Blanca ("A Fehér Város") néven ismertek. A feltárások során számos templomot, piramist és faragott tárgyat találtak.

​Az 2015-ös hondurasi Mosquitia-expedíció során többen olyan betegségeket kaptak el, amelyek komoly orvosi kezelést igényeltek, mindezek pedig az ősi romokhoz kapcsolódnak.

Egy felfedezőkből, tudósokból és régészekből álló csoportot sújtott egy agresszív trópusi betegség, amely az ember arcát is képes felemészteni, miközben egy legendás elveszett város, Honduras dzsungeleiben fekvő romjainál dolgoztak.

A legendák szerint az "átok" miatt menekültek el a lakosok is több száz évvel ezelőtt

A régészek szerint Ciudad Blanca lakói a 16. században hagyták el a várost, mert azt hitték, hogy átok ül rajta betegségek formájában.

De milyen rendkívüli, elveszett városok vannak még, amelyek megrémítik a tudósokat?

(via Independent)