
Egyiptomban félnek, ezért nem mernek leásni a nagy piramis alá, egy tudós elmondta a teljes igazságot
Olvass tovább...
Olyan történt a tudósokkal a piramis belsejében, amire nem számítottak, ez újraírja a történelmet.
Az elmúlt hetek óriási izgalomban teltek a világ az egyiptomi piramisokkal kapcsolatban, hiszen korábban tudósok bejelentették, hogy valamit találtak az egyik nagy piramis alatt, miközben a sajtó már földalatti várost vizionált. Közben a szakemberek cáfolták ezt, és arra mutattak rá, hogy az a csúcsmodern technológia, amely alapján a nagy bejelentést tették a szakértők nem lehet képes megmondani, hogy mi rejtőzhet ilyen mélységben a föld, a piramis alatt.
Később újabb bejelentést tettek, hogy újabb struktúrákat találtak, közel a piramisokhoz a föld alatt, amelyek hatalmasak lehetnek.
Az egyik legnagyobb meglepetés mégis egy másik egyiptomi piramishoz kapcsolódik, amelyet a szakértők úgy nyitottak ki, hogy korábban azt nem nyitotta ki senki. Négyezer éve zárták le, az illesztések tökéletesek, ott nem járt 4000 éve senki, ám ekkor jött a totális megdöbbenés, a belső terekben ugyanis váratlan látvány fogadta a szakértőket.
Olvass tovább...
Minden képzeletet felülmúlt a piramisban tapasztalt látvány, hiszen annak ellenére, hogy az ókor óta nem járt ember a szerkezetben, egészen más kép fogadta a kutatókat, mint elsőre gondolták volna. Ez egy ismeretlen egyiptomi piramis, amelyet ki akartak törölni még az emlékezetből is. A szerkezetre véletlenül leltek rá, amikor bányászati munkákat végeztek a környéken.
A fedőkő sértetlen volt, a munkások pedig értesítették a hatóságokat azonnal a nagy felfedezéssel.
Kívülről nem hatoltak be oda évezredek óta, mégis ki volt fosztva a sír. Ez egy ősi bűnügyi helyszín tehát, amely megfejtésre vár, hiszen a több ezer éves pecsét is arra utal, hogy a sírt úgy zárták le, hogy már kifosztották. Lehet, hogy a temetés során maguk a temetést végzők vittel el mindent, fosztották ki tökéletesen a piramist.
Olvass tovább...
A XIII. dinasztia korában építették ezt a piramist, ez az éra pedig hemzsegett az öröklési harcoktól, dinasztikus civódásoktól, miközben megremegett a központi hatalom ereje is, tehát kisebb anarchia uralkodott ekkor az ősi Egyiptomban, mint erre rámutattak a tudósok. A kifosztás tehát a temetésen történt meg, és utána lezárták a sírt, hogy ne is tudhasson róla senki, hogy mi történt a helyszínen.
A láda tulajdonosaként Hatshepsut hercegnőt azonosították – egy nevet, amelyet eddig csak a XVIII. dinasztia híres fáraójával hoztak összefüggésbe. Ez a Hatshepsut azonban vélhetően egy különálló, eddig ismeretlen királyi személy volt, akinek létezéséről semmilyen fennmaradt egyiptomi feljegyzés nem szólt.
az is lehet, hogy politikai és spirituális konspirációról van szó, a sír kifosztásával akarták elvenni az örök életet az uralkodótól. A sírépítés hatalmas jelentősége ellenére az eset rávilágít arra, hogy még a királyi temetkezések is sebezhetők voltak. Ez megkérdőjelezi a sírkamrák szentségébe vetett hite. Rengeteg kérdést vet fel ez a nem mindennapi felfedezés, többek között az egyiptomi politika, az emlékezet és hatalmi harcok hálójában írt történelemről.
Olvass tovább...
(via IDR.com)