Felnyitották Napóleon koporsóját, sokkoló meglepetés érte a világot - a Napóleonoknak hányattatott sorsuk volt haláluk után
Olvass tovább...
A történelem során nem ez volt az első eset, sokan direkt akarják átélni a piramisok éjszakai magányát.
A gízai piramisok a világ hét csodája közül az egyetlenek, amelyeket a mai napig meg lehet tekinteni, így nem csoda, hogy a történelem során több híresség is újra és újra felfedezte ezeket a gigantikus építményeket. Sokan pedig a fáraók nagyságát is ezeken a monumentális alkotásokon szerették volna megmérni.
A piramisok földjét a történelem során több híres hadvezér és uralkodó is elfoglalta, ilyen volt többek között Nagy Sándor, Julius Caesar és Bonaparte Napóleon is. A történelem pedig arról mesél nekünk, hogy mind a három személyiség egy éjszakára bezárkózott Kheopsz nagy piramisába, ám arról keveset lehet olvasni, hogy mit mondtak, miután átélték az óriási épületben ezt a magányos éjszakát.
Napóleonról fennmaradt az a mondat, amit mondott, miután reggel kijött a piramisból.
Olvass tovább...
Napóleon a 18. század végén nemcsak katonákkal indult el meghódítani Egyiptomot, hanem tudósok hadával kezdte meg a nagy utat Egyiptom földjére. Az írások szerint 150-nél is több tudós tartott a nagy hódítóval, végül pedig olyan kincseket találtak, amelyek tudományos szempontból felbecsülhetetlenek a mai napig, ilyen a rosette-i kő, amely megváltoztatta az ókori Egyiptommal kapcsolatos kutatásokat örökre, hiszen segítségével sikerült megfejteni a hieroglifákat is.
Egyiptomból való kivonulása előtt, az utolsó nap Napóleon mindenkit meglepett a kívánságával, miszerint szeretne bezárkózni Kheopsz piramisába, oda, ahol a nagy fáraó végső nyughelye is volt. Erre végül 1799. augusztus 12-én került sor. Abban a teremben csupán a fáraó vörös gránit szarkofágja volt elhelyezve.
Olvass tovább...
Több tudós is foglalkozott azzal, hogy mi lehetett Napóleon eredeti szándéka a bezárkózással, többen azt feltételezték, hogy Julius Caesar és Nagy Sándor nyomdokain akart járni, míg többek között Bob Brier amerikai egyiptológus arra jutott, hogy Napóleon valamilyen misztikus kinyilatkoztatást, beavatást szeretett volna átélni az ősi piramisban. Spirituális élményt szeretett volna átélni, amely után megváltozik az egész élete.
Reggel Napóleon sápadtan és zavartan lépett elő a piramisból a korabeli beszámolók szerint. A katonák és a tudósok tudni akarták, hogy mi történt vele, arra kérték, hogy meséljen, ám Napóleon erre nem volt hajlandó, csupán annyit mondott a kíváncsiskodóknak:
"Még ha el is mondanám, nem hinnétek el"
(Forrás: Historical Eve)